Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chmod se špatnými parametry způsobil "smazání" souborů

Mám složku /slozka/ a v ní soubory/podadresáře. Chtěl jsem všem těmto souborům rekurzivně nastavit práva na 666, ale nějak jsem si nevzpomněl na syntax, takže jsem napsal toto:

chmod -R 666 /slozka

Což způsobilo, že všechno soubory pod /slozka mají nyní velikost 0 b, jsou neotevíratelné, nespustitelné, do adresáře se nedá vlýzt, prostě jako by byly smazány, přesto se ale v adresáři vypisují. Je to průser, protože je nemám nikde zálohovaný a docela bych je potřeboval (vlastní práce, nic znovustažitelnýho)

Poprosil bych
a) o radu, jak soubory obnovit do původního stavu (pokud to jde)
b) o vysvětlení, co se to kua s těmi soubory stalo a proč?

UPDATE:
Přes Midnight Commander se sice nedají otevřít/zkopírovat atd.. ale pokud z terminálu pustím "gedit /slozka/nejaky.soubo", tak ho to normálně otevře i s jeho obsahem.
Takže řešení, jak data zachránit, je jednotlivě je otevřít a přeuložit do jinam. Alespoň něco...

UPDATE2
Tak už jsem si asi konečně vzpomněl na syntax :)

chmod -R 666 /slozka/.

(předtím jsem zkoušel hvězdičku, jsem na ní zvyklý z regulárů, tady je to holt tečka.)
Takže soubory obnoveny, díky za spolupráci