Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte foťák pro starší paní

Zdarec. Chtěl bych pro maminu (68) pod keř jednoduchý kompakt, který by pochopil a dokázal použít i tvor s humanitním vzděláním. Žádnou hyper super hi-tech záležitost nevyžaduju, bylo by to akorát k focení při toulkách po kopcích, k jejímu notesu by to mělo umět USB_Storage. Žádný hyperzoom, stačí dvojka/trojka, ale se stabilizací. Žádné externí nabíjení akubloků, jen ďoura pro nabíječku. Doporučíte foťák pro seniora?

Exhumace po třech dnech testování foťáčku:

Provedení bezchybné, vše lícuje jak má, baterka nabita za hodinu. Z hlediska jednoduchosti (po nastavení data a času, češtiny) zvolen režim iA. Je jedno co fotím, přístroj vybere vždy /snad/ ideální parametry - netřeba stavit makro či nekonečno, vyvážení bílé, kompenzaci, vyrobí to ve většině případů ostrý a dobře prokreslený obrázek. Bez namáčknutí (to je ta menšina) se "strefí" v osmi z desíti případů. Na makru v tomto režimu nefunguje zoom (funguje, ale nezaostří). Velmi jemný displej, prohlížení nafocených hrůz luxusní. Subjektivně poněkud malé tělo (moje velké pazoury mají tendenci clonit osvitové jednotky, pro maminu IMHO tak akorát). Nablikal jsem cca 200 snímků při různém osvětlení a ohniskové vzdálenosti, valná většina je použitelná bez editace. Ukládání rychlé jak sračka.

Zatím dost, zítra vyzkouším "ne-auto" a video. Zřejmě jsem vybral dobře (mám chuť si to nechat sám pro sebe ]:)).

Som rad ze to vyslo, som zvedavy na to video, starsie (ale vyssie) modely mali casovy limit 15 min. pre HD video, na slabsej SD karte to bolo v priemere len asi minuta, tak som zvedavy ci s tym nieco spravili, aj ked class4 velke nadeje nedavam.

Díky všem za informace a podněty. Dneska jsme vybírali velmi pečlivě foťák pro moji maminku k narozeninám (70) a nakonec volba padla na Samsung PL210S. Zítra ho vyzvednu v ALZE a po odzkoušení přidám i svoje postřehy :)

Exhumace č.2 - video:

HD to umí, a to tak, že excelentně. Zná zoomovat v průběhu natáčení, chvilku ovšem trvá zaostření (tak čtvrt sekundy) na novou scénu. Stabilizace v tomto režimu funguje taky. Mikrofon je strašlivý tvor :-D - zaměří se na nejbližší hluky (dle zaostření? spíš ne. je to jen dírka) a cokoliv jiného utlumí na úroveň macaráta jeskynního. Při nahrávání videa tedy radím nefunět! Patnáct minut je dogma, možná se tím Panák snaží zabránit přehřátí CCD. Ale ruku na myokard - nahrávali jste někdo na foťák víc než čtvrt hoďky videa v kuse?