Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvou jádrový procesor

Dobrý den
Moc prosím o radu....(nevyznám se v tom)
Chtěl bych synovcovi koupit notebook a základní informace už mám,až na jeden problém.
Chci koupit s dvoujádrovým procesorem,aby mu tam jely i novější hry.
Jde mi o to,když hledám v inzerátech,tak mají někdy napsané intel core duo 1,6Ghz a někdy intel core duo 2x1,6 Ghz.
Znamená to že ten první případ má 2x0,8Ghz , nebo to jen prodávající neuvedl,protože dvoujádra jsou vždy celkem přes 3 Ghz.
Děkuji moc za radu.

Ono je to ještě trochu jinak, nedá se nic počítat nějakým vzorečkem "počet jader*frekvence=porovnatelný výsledek". Někteří udávají správné označení (core duo 1,6Ghz- typ procesoru a frekvenci) a jiní udávají "core duo 2x1,6 Ghz" dá se říct aby zaujali, nebo nalákali na jakoby vyšší výkon. Core 2 Duo bude vždy dvoujádro s tou udávanou frekvencí.

3GHz čeho? Pentium 4? Ona totiž frekvence není ukazatel výkonu při porovnání mezi odlišnými procesory.
Je otázka, jestli umí hra použít více jader procesoru. Pokud ano, tak bych tomu v teoretické rovině dal šanci, pokud je to stará hra a neumí, tak tomu nevěřím. A pokud jde o minimální nároky, tak upozorňuju, že to znamená, že se hra dá spustit. Lepší je sledovat doporučené místo minimálních.

- Výkon vícejádrových procesorů nelze měřit tímto způsobem, viz. Potkan007.
- Mobilní verze Core 2 Duo na novější hry moc není. Vzhledem ke stáří nelze čekat, že v takové notebooku bude i na dnešní dobu použitelná grafická karta.
- Použitelný notebook na hry je mnohem dražší záležitost, než herní PC.
- Pokud trváte na notebooku, je vhodné uvést cenovou hladinu a místní znalci jistě něco doporučí.