Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ghost

Při vytváření obrazu disku programem Ghost je možno nastavit stupeň komprese.Je mi jasné,že čím větší stupeň komprese, tak tím méně místa obraz zabere.Proč tam jsou ty tři stupně komprese?Mám tomu rozumět tak,že čím větší komprese tím je možno počítat s více chybami?
Dík
vlasto

Komprese nesmí mít vliv na chyby. Vyšší komprese = menší soubor, delší čas jeho vytvoření. Osobně používám nižší stupeň komprese, je to rychlé a rozdíl ve velikosti souboru oproti vyšší kompresi není příliš velký.

Moje zkušenost s kompresí je taková, že na výkonných strojích je při obnovení ze zálohy rychlejší, pokud je použita vyšší komprese, protože CPU stíhá komprimovanou zálohu vybalovat rychleji, než když se jen vyčítá záloha bez komprese.
Tedy::>: rozbalení je rychlejší, než vyčtení souboru mechanikou.
Ozkoušeno na CD, nikoliv na DVD.

Odstupnovane je to kvoli tomu ze vyssi stupen kompresie spravidla trva dlhsi cas (odmena za to je ale mensi vysledny obraz disku).
Nie su v tom ziadne chyby :-?, ghost pouziva IMHO zip kompresiu, a u zip-u si predsa tiez vies nastavit stupen kompresie (vyssi stupen trva dlhsie ale generuje mensie vysledne subory - toto ale zavisi od dat ktore kompresujes, napr. nejake mp3 alebo uz skompresovane data uz viac neskompresujes.)

Potřebuji opět radu od odborníků.
Když si vytvářím obraz disku a používám cd /pišjak slyš/Hirensboot,tak na mém počítači to šlape.Potřeboval jsem však dnes vytvořit obraz disku u dcery.Při najetí na Ghost mně ale nejde myš.Myš mám na USB a program vytvoří připojení myši přes COM 1.Neví někdo co s tím?Myslím jak to nastavit na USB.
Dík
vlasta