Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Artefakty ve zvuku na vypáleném audio CD

Dobrý den,
vypálil jsem 2 CD a pustil je na věži, bohužel ve zvuku bylo dost znatelné praskání a šumění, čím to může být? Muže na to mít vliv mechanika, program? Může to být méně kvalitním zdrojem (mp3 128kbps) a chybným převodem na audio CD? Samotné mp3 jsou na PC v pořádku.

128kbps je hodně málo, na kvalitní aparatuře se pak nekvalita nahrávky samozřejmě projeví.
A že ti to praská a skáče, tak to má obvykle na svědomí špatně vypálený CD - buď vysoká rychlost vypalování, nebo blbý médium, nebo oboje. Některý starší CD přehrávače mívaly s rychle pálenými CD problémy.