Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se dostat do nastavení TP Linku WR542G

Dobrý den,
Mám problém s připojením do TP linku WR542G. Přes IP 192.168.1.1 se nedá připojit i když mám vše zapojené podle návodů.
Kdysi nám to tu byl zapojovat jeden "Ajťák" a vše nastavil, aby se k WiFi mohla připojit jen jedna určitá MAC adresa (můj NB) a nyní bych potřeboval povolit další Mac adresy. Potřeboval bych poradit jak se dostat do Nastavení TP linku.

Vše mám vedeno ještě přes jeden Router/modem:
Zyxel P660HW-T3 v2 -> Tp Link WR552G

K zyxelu se přes Ip 10.0.0.138 připojím a mám plná práva pro nastavení.

NB: Asus N61VG
OS: Windows 7 Home Premium

Předem díky za jakoukoliv pomoc či radu :)

Matěj S.

Do administrace TP Linku se nedostaneš "bezdrátově". Musíš se k němu připojit překříženým UTP kabelem. Pak by měla fungovat IP 192.168.1.1. heslo admin. Pokud ne, změnil ten tvůj "ajťák" jedno nebo druhé, případně oboje. Pak nutno zmáčknout tlačítko "reset" na zadní straně TP linku.

- informuj sousedy že jim chvíli nepojede net
- připoj se za tplink, podívej se jakou jsi dostal ip adresu a bránu: ipconfig -all ... kdybys to chtěl nastavovat podobně
- vyresetuj tplink do továrního nastavení, přihlas se do něj
- nastavení wan nech na dhcp, dostane adresu od zyxelu
- lan rozsah můžeš nechat default, rozsah dhcp na výstupu taky
- wifi: pojmenuješ si síť (ssid), zvolíš wpa/psk šifrování, vymyslíš nějaký wpa-key
- na mac filter se vykašleš, nemá smysl. místo toho změníš default admin heslo routeru pro administraci, a napíšeš si ho na tplink.
- sousedům sdělíš nové údaje - ssid, wpa-key

čili je to tak, že wifi z tplinku vysíláš jen pro sousedy, ty máš doma wifi ze zyxelu - ale v tom případě tvůj ntb na wifi nevidí pc za tplinkem.
v tomto zapojení máš totiž přidaný nat v tplinku. šlo by to upravit - všechny pc by pak dostávaly adresy 10.0.0.x z rozsahu zyxelu i za tplinkem, ale proč se s tím dřít.