Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AVI do DVD

Ahoj,

mohl by mi někdo prosím poradit, nějaký program (zadarmo), na převod videa z avi do DVD? Bohužel nemám na DVD přehrávači DivX, a toto bych zrovna chtěla hodit na DVD - jedná se jen o 40-ti min. video. Zkoušela jsem stáhnout nějaké 2 programy, ale vzhledem ke zkušebním verzím, byla po celou dobu ve videu reklama]:(

Díky, Katka

???
Project settings -> Burning. Tam máš dvě možnosti, buď vytvořit ISO, které pak vypálíš čímkoliv (Nero...) - zaškrtnout "Create ISO image". Anebo pálit přímo DVD, to je "Burn project to disc".
Nechápu, co tam hledáš za "přeformátování". DVD flick je prográmek na DVD authoring, pokud bude umět výchozí video formát, udělá s toho placku DVD. Po instalaci je nastaveno, není tam co hledat...

Já ten program neznám - našla jsem tam Burning a to je pro mě jen vypalování (myslela jsem, že se mi to vypálí v avi a bez DivXu to nepřehraju, proto hledám přeformátování) dál tomu nerozumím;-) Chci to zkusit, ale mám problém s "Project destination folder" - ať tam zadám jakoukoliv složku, tak mi to napíše "Your project´s destination folder path contains non-standard characters, like ë or a. Please use a different path without any of such characters." Přitom žádná přehláskovaná písmenka tam nemám a "a" je snad normální... Nevím co tam zvolit, abych to mohla zkusit.

Tak ten první program mi připadá skvělý a český :-), ale převedla jsem to, že mám koncovku mpeg2 video, což mi šlo vypálit jen jako datové DVD a to mi přehrávač nevzal :.( a to to trvalo 2 hodiny ::), navíc když se to dokončilo, tak mi naskočila tabulka: "Vstupní bod procedury EncodePointer se nepodařilo v dynamicky propojované knohovně Kernel32.dll nalézt" (ale automaticky se to otevřelo, tam kam se to uložilo...), tak jsem skusila stáhnout i ten druhý program a ten mi nejde ani otevřít a hned mi naskočí ta stejná tabulka se vstupním bodem...3-[

Ach jo, pořád se mi to nepodařilo :.( Už jsem to zkusila převést na všechno možné (ve Video Converteru), ale vypálit to pak jde jen jako datové DVD a přehrávač to nebere :-( Jaká je vlastně ta přípona u filmů, které přehraji na DVD přehrávači bez DivXu?

Ne, stále stejný Kernel32.
Tu příponu jsem myslela proto, že v tom Video Converteru si můžu vybrat na co to chci převést: DVD video film NTSC (*.mpg), DVD video film PAL (*.mpg), Film MPEG-I (*.mpg), Film MPEG-II (*.mpg), vlastní WMV film (*.wmv), vlastní MP4 film (*.mp4), videofilm Windows ASF (*.asf), videofilm Matroska (*.mkv), film M2TS (*.m2ts), WebM Movie (*.webm), ale už jsem skusila tak 3 a nic, ale nevím jestli není pak spíš problém ve vypálení, že v Neru můžu nastavit jen datové DVD, abych to v PC vůbec vyhledala...

Asi není problém v převodu, ale v následném vypálení :-( Mám to převedéné na mpg (mpeg?) a v Neru to jde vypálit prostě jen jako datové DVD a to mi ta moje krabice nebere :-( Takže bych asi potřebovala poradit nějaký vypalovací program, prosím - zkoušela jsem i DVD Shrink, ale také nic :-(

Aha :-( Někdo mi tu radil, že to mám převést na DVD video film PAL a z toho mám tuto příponu. Můžeš se prosím podívat výš, jak jsem vypisovala, na jaké možnosti to můžu převést? Jestli teda z toho lze něco vybrat...?, ale zřejmě tyto koncovky co si vypsal, tam v nabídce nemám :-(

PAL a mpeg2 je v pořádku. VOB, IFO etc. se vytvoří při DVD authoringu.
Takže ještě jednou a naposled.
Spustit DVD flick.
Vpravo zmáčknout "Add title", najdi film, z kterého chceš dývko a otevři.
Zmáčkni "Project settings"
General - Title - nech na pokoji
Target size - DVD 4.3Gb
Video - Target format - PAL
Encoding profile - Normal
Target bitrate - Auto-fit
Audio - 100%, Auto
Playback - nech na pokoji
Burning Pokud chceš dělat více kopií dývka, zaškrtni "Create ISO image". (Uloží se ISO celého dývka, později můžeš vypálit více kopií
Pokud chceš DVD vypálit rovnou, strč do mechaniky prázdné medium DVD a zaškrtni "Burn project to disc" Rychlost můžeš zvednout na 8x, ale klidně to nech, jak to je. Pokud chceš rovnou pálit a i vytvořit ISO, zaškrtni oboje.
Accept

Úplně dole zmáčkni "Browse" a zadej složku, kam se případné ISO (pokud zvolíš "Create ISO image") uloží.

Zmáčkni "Create DVD", odsouhlas případný Warning, že složka existuje. Yes.

Běž si uvařit kafe, bude to chvíli trvat. :-)

:.( 123 to nebere - zase se to zavřelo. Nápověda je fajn, ale píšou tam jen, že se má zadat nějaké místo na pevném disku a já ať zadám jakékoliv místo, nebo vytvořím novou složku, tak pořád mi to píše "Project destination folder" - ať tam zadám jakoukoliv složku, tak mi to napíše "Your project´s destination folder path contains non-standard characters, like ë or a. Please use a different path without any of such characters." :-(

To byl skvělý nápad ;-) Místo Nová složka jsem tam dala New a šlo to :-) Po 2 hodinách to bylo hotové, vypadalo to přesně jako psal pme - soubory audio_ts + video_ts, ale přehrávač mi i přes to napsal No Disc :-( Tak jsem to ještě zkusila jednou vypálit, protože se to uložilo i do složky new - přes Nero na normální prázdné DVD (tamto bylo několikrát mazané RW) a huráááá, ten krám mi to vzal :))