Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novější procesor, který vybrat.

Dobrý večer,
potřeboval bych radu. V současné době mám rok staré PC (navrhnoval a skládal jsem si ho sám). Bohužel ale před rokem mi několik lidí, článku a i zde v poradně radilo, že dvoujádrový procesor zatím bohatě stačí a že čtyřjádrový je zatím "hodně navíc". No nečekal jsem to, ale za ten rok se to docela dost změnilo a dvoujádro je dnes minimum a dobré čtyrjádro je tak akorát. Protože si také rád zahraji (jak jinak série GTA, včetně IV, Mafia + II, Flashpoint, Arma + II), tak trochu nuceně (možná i rád) bych trochu vylepšil PC (zejména) procesor za nějaký lepší, aby byl na hraní "tak akorát". A nejlépe i měl rezervu do budoucna. Nejsem typ, co často mění HW, aby měl stále to nej. Jsem spíš opak. Snažím se vždy si sestavit dobré, vyvážené PC a pak ho mít co nejdéle (3 roky a víc). Toto je (bohužel) výjimka a poprvé co hodlám zásadněji vylepšovat PC takto brzo. Když už, tak ale pořádně. Byl jsem proto v podstatě rozhodnutý pro AMD Phenom II X6 (1090T nebo 1075, dle toho jak se budou vyvíjet ceny). Doufal a předpokládal jsem totiž, že po uvedení AMD FX půjdou ceny starých procesorů dolů. No asi jsem se mýlil a zatím se tak nejděje. Spíš naopak (hlavně Phenom II X6 podražily za měsíc víc jak o 500Kč). A přes 4000Kč se mi moc dávat nechce. Prosil bych tedy o radu. Zkousnout to a pořídit Phenom II X6 1075T nebo opravdu stačí (a bude) Phenom II X4? Pak bych potřeboval tip, který. Vím, oblíbené jsou 955/965. Mě se zase velmi líbí 960T (= uzamčený Phenom II X6 na čtyři jádra). Frekvence 3.0Ghz, Má turbo Core (až 3.4Ghz), TDP jen 95W, Black Edice. Takže takový lepší 955/965 jen o chlup pomalejší. Co si o tom myslíte?
Jinak má současná sestava: AMD Phenom II X2 525 (3.0GHz); Asus M4A785TD-V EVO; ATI Radeon 4200 (integrovaná, ale na všechny mé hry, mimo GTA IV, stačila); zatím 2GB DDR3 1333MHz RAM Kingston (budou 4GB); HDD WD Blue 320GB; Corsair TX650; Win 7 Home Premium 32/64 bit.
Děkuji.

Zdravím,
tak jsem se rozhodl, že si pořídím AMD Phenom II X4 960T. Měl bych ale důležitý (a snad již poslední) dotaz. Bude fungovat v mé základní desce (Asus M4A785TD-V EVO)? Díval jsem se na stránky výrobce do CPU support listu, ale přímo tento model tam uveden není (pouze nějaký 960 3.3Ghz,95W,rev.C3). Ale tento, co bych si chtěl pořídit, je 960T: 3.0Ghz(3.4Ghz Turbo),95W,rev.E0), což je trochu něco jiného, než je uvedeno. Přitom všechny ostatní procesory (AthlonII/PhenomII/SempronII X2,X3,X4,X6) tam uvedeny jsou. Nevím tedy, jestli se nejdená o překlep, chybu a nebo skutečně tento jedinný podporován není.
Hledal jsem také na Googlu, ale nic (žádná zkušenost/dotaz na tetno procesor a dusku Asus). Hledal jsem také u jiných (vyšších) modelů Asus a tam také není uveden (ani u patice AM3+), přitom ostatní výrobci (včetně Asrock) tento procesor uvedený mají.
Skutečně netuším, co myslet - chyba, neaktuálnost nebo pravda. Chtěl jsem si ho dnes objednat, protože jde cena nahoru (za týden o 200Kč za noc o 80Kč) a nepotrvá dlouho a cena bude přes 3000Kč + navíc starší Phenomy II X4 nějak mizí z nabídky nebo přestavají být dostupné... Nákuo nechci uspěchat, abych si nepořídil něco, co mi nebude fungovat, zroveň asi nemohu moc čekat. A rád bych si pořídil právě model 960T.
Díky za radu, tip.

Tak kdybyste viděli, četli nebo slyšeli o někom, kdo tento procesor má a má také základní desku Asus série M4Axxx, nejlepé s čipovou sadou AMD 7xx, tak mi dejte prosím vědět, zdali ta sestava funguje a procesor je s novým BIOSem podporovaný či nikoli. Děkuji a zdravím.

Tak ještě poslední věc. Kdyby měl někdo možnost zeptat se (je již registrovaný) na oficiálním fóru na stránkách Asus supporto ohledně kompatibility výše zmiňované desky (asus M4A785TD-V EVO) a procesoru (AMD Phenom II X4 960T), byl bych moc vděčný. Já tam napsat nemohu, protože registrovaný nejsem. A registrovat se kvůli jednomu jedinému dotazu bych nerad. Stejně tak jako vyplňovat osobní informace typu narození, stát, město se mi zrovna moc sdělovat nechce (k čemu jim to bude). Jméno, příjmení, email budiž, ale zbytek...
Pokud by se mohl tedy někdo zeptat, předem děkuji. Je to asi poslední možnost kde se zeptat.

A registrovat se kvůli jednomu jedinému dotazu bych nerad. Stejně tak jako vyplňovat osobní informace typu narození, stát, město se mi zrovna moc sdělovat nechce (k čemu jim to bude). Jméno, příjmení, email budiž, ale zbytek...

A proč by ses nemohl zaregistrovat kvůli jednomu dotazu? Klidně to udělej. A kdo říká, že tam musíš vyplňovat pravdivý údaje? Já tam zadám jen nutný věci (např. stát), ostatní si vymyslím. Taky nestojím o vytrubování osobních věcí nějaké asijské firmě.

Dobré odpoledne. Asi je vyřešeno. Pravděpodobně přes víkend aktualizovali CPU support list a nyní tam je uveden, jak původní Phenom II X4 906, tak teď nově i ten Phenom II X4 960T. Takže prima.
Díky za rady a názory.