Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zabalení fotek

ahoj,prosím,potřeboval bych poradit se zabalením fotek.Mám program winrar,a potřebuju zabalit fotky a poslat emailem.Stejně mi přišli fotky ve velkém rozlišení, programu ZIP.Vysvětlíte mi prosím rozdíl mezi ZIP a RAR ? A jak mám moje fotky zabalit a poslat?Prosím polopaticky,moc děkuji M.

Třeba označit a v kontextovém menu zvolit Add to archive… Ten program má dokonce nápovědu. Potom to vložit do mailu jako přílohu. Často je omezena na velikost 10 MB, takže vytvořit cca 7 MB archív. O formátu těch fotek nepíšeš nic.

Jak už bylo řečeno, fotky není potřeba balit, protože se komprimací jejich velikost nezmenší. Formát JPG už je komprimovaný.

Rozdíl mezi ZIP a RAR je v algoritmu komprese, jinak princip a účel je stejný.

Fotky před posláním mailem je nutné zmenšit na rozumnou velikost (dávkově např. programem IrfanView nebo ACDSee). Pokud je fotek hodně nebo je potřeba zachovat velké rozlišení, tak fotky poslat např. přes www.uschovna.cz.

Kdysi jsem to popsal tady
http://krata.bubakov.net/tipy-triky-finty/navody/w inrar/winrar.html.
Zjednodušeně řečeno, dej je do samostatného adresáře (složky), pak na to klikni pravou myší a bude tam volba (viz karel a obrázky v tom návodu).
Rozdíl mezi archivy *.rar a *zip je ve způsobu komprimace. Jedno vynalezl ten, druhé onen. V dnešní době velkých disků nemá vůbec cenu se tím zabývat. V době, kdy byly HDD třeba jen 0,5 GB to mělo smysl, protože *.rar měl v lecčems lepší kompresi a ušetřilo se drahocenné místo.

edit://tady máš ještě návod na tu úschovnu
http://pc.poradna.net/a/view/660198-posilani-velky ch-souboru