Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení Nokie s PC přes IrDA

Ahoj,
už delší dobu se snažím spojit svoji Nokii 6020 s počítačem přes infraport.
WinXP, IrDA do USB.
Zkoušel jsem Nokia PCSuite, prográmek MOBILedit!, ale u obojího se projevuje stejnej problém, ve chvíli, kdy se obslužný SW zkouší připojit na telefon, tak v tu chvíli začnou Windowsy řvát, že infraspojení je rušeno (nebo je zařízení mimo dosah) a snaží se znovu spojit s telefonem, čímž přeruší spojení tomu SW. Takže se to mezi sebou hádá o telefon a ve výsledku se na mobil nedostanu.

Divný na tom všem je, že zhruba na podzim mě to jelo, tehdy jsem po delším bádání v nastavení bezdrátového spojení (ikonka v systray) oddělal fajfku: "Povolit ostatním posílat soubory ...." viz link:
http://img223.imageshack.us/img223/1927/infra0qz.jp g
a jelo mi to. Teď to však nepomáhá. Jenže po nějakým čase mi NokiaPCsuite crashnul a musel jsem ho přeinstalovat. Stáhnul jsem poslední verzi programu a od tý doby mám problémy, které jsem popsal výše.
Napadá vás někoho nějaká rada?

No nebude to spíš v infra přenosu, nežli v PC Suite? ;-)
Mám N6021 - řešení dlouho hledané, avšak účinné, bylo ve vlastnostech Infra zařízení na kartě Upřesnit zvolit jako typ infračerveného vysílače "Vishay" (standardně špatně bylo SigmaTel).

To bych rád.ale telefon mám bez CD.Doma mám nějaké starší verze tak zkusím za cca 2 hodinky.Telefon je původem z německa takže je i bez CZ,ale to by tomu vadit zase až tak nemělo ne?Je mi divné že s XP to funguje normálně ale Suite vůbec.Zatím díky z domu napíšu to číslo portu