Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkčni sata

Zdravím potřebujiradu kamos ma z.desku dfi k8M800 a nemuze se dostat na mechaniku ma ji totíž na sata a disk ide.Jak to udelat aby nainstaloval win xp ,bios ukazuje disk ale dvdrom ne at naství co nastaví nic .Dekuji za rady.

bios by měl cd mechaniku ukázat. instalátor xp z ní v pohodě nastartuje, a při instalaci už hledá jen ide hdd, který vidí.
nepíšeš ale co v tom biosu zkoušíte - je pro jistotu sata řadič nastaven na ide mód? nejstarší biosy tento režim neměly volitelný, a nemusí tam nutně být. výrobci tehdy počítali s tím, že to bude zázračně samo od sebe fungovat.
takže kdyby to nešlo, ať si kvůli instalaci na dvě hodiny od někoho půjčí starou ide mechaniku. s driverem chipsetu via už se windows se sata vypořádají.

Ten sata řadič na té desce je podle všeho realizován přes 8237(R) který je první šváb který umí sata a je dle mých zkušeností nahovno. Někdy jede někdy ne, záleží na biosu.Většinou se sata musí povolit v biosu a řadič pak detekuje disky a další zařízení až po hlavním biosu -čili v biosu nic neuvidíš. Už jsem to ale viděl i dořešené.

Je možné že to mechaniku vůbec nebude umět a umí jen disky, stejně jako je možné že tam nepojede disk.Protože se s tím nepohodne, protože řadič je sata1 a disk i přepnutý na sata 1 s tím nepojede.
Prostě první pokus via se sata...

Řešilo se to i tu
http://pc.poradna.net/q/view/471893-dfi-k8m800-mlv -f-k8m800-infinity-podpora-sata-disku

Sehnal bych si ide mechaniku.