Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP probook 4530s - větrák se nevypíná

Zdravím... Už pár dní se snažím vyřešit zřejmě softwarovou chybu.
Mám notebook HP probook 4530s (core i5, ram 4gb, ati radeon HD 6490m 1gb)
V okamžiku kdy zapnu nějakou náročnější hru (Gta 4, The sims 3, Crysis 2) se mě po chvilce pochopitelně zrychlí větrání jenomže, když hru vypnu místo toho aby se větrák zpomalil běží dál na plný otáčky a mě nezbývá nic jinýho než počítač a) restartovat nebo hibernovat. b) zapnout hru znovu, přičemž po přehrání základních inter a najetí do game menu se větrání zpomalí...

Hledal jsem na internetu abych něco našel, ale nic jsem nikde nenašel... Jedinný co mě napadá je chyba v komunikaci mezi větráčkem a nějakým drive programem na pozadí který reguluje otáčky.

Pokud by někdo znal řešení a mohl by mě poradit budu jenom rád.
Předem děkuju za odpovědi s pozdravem Já :)

Změna předmětu, původně: Větrání co se nevypíná (host)

Toto bude najskôr problém trojuholníka drivery ACPI - operačný systém - aplikácia

S niečim podobným som sa stretol u HP 6710 v spojitosti niektorého media Player-u, ten deklaroval vo voľbách vypnutie spustenia šetriacich režimov pri chýbajúcej aktivite klávesnice a myšky, funkcia u media Playeru rozumná a pochopiteľná.

No realita bola iná, použitie funkcie zostrelilo taktiež správne - tiché fungovanie regulácie vetráku a nastavilo nejakú oklieštenú variantu podobnú tomu, ako sa notebok správa pri štarte.

Vyriešenie tohto stavu, bez zásahu vývojárov ovladačov a BIOS-u bude zrejme neriešiteľné.