Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soubor nebo adresář je poškozen a je nečitelný - soubor nelze smazat

Zdravím,
mám takový problém, při spuštění jednoho souboru (videa) mi to píše tuto hlášku:
"Soubor nebo adresář je poškozen a je nečitelný" a ať spustim chkdsk......nejde to spustit,smazat,kopírovat...nic.

Ale mam pocit,že jsem to video už viděl,takže mi to dřív šlo,ale co se s tim mezitim stalo... :D

Chkdsk jsem zkoušel,konkrétně chkdsk c: /r ....přes 2 hodiny se to kontrolovalo a nenašelo to žádný chyby.
pak jsem zkoušel toto:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/S tartup-Repair-frequently-asked-questions

to taky nepomohlo.

Zde v poradně se to již řešilo zde:
http://pc.poradna.net/q/view/560316-soubor-nebo-ad resar-je-poskozen-a-je-necitelny-spustte-pomucku-c hkdsk?page=r561530#r561530

tam prý nakonec stačil ten chkdsk.
také tam někdo dal odkaz na toto:
http://serverfault.com/questions/63641/error-0x800 70570-how-to-delete-corrupted-and-unreadable-file

Máte pls. ještě nějaké rady jak na to ?
Mam Windows 7 64bit

docela pekna chyba - ma i svoji vlastni stranku... :-D

tato diskuze vypada plodne: http://serverfault.com/questions/63641/error-0x800 70570-how-to-delete-corrupted-and-unreadable-file

Nektere rady z ni:
1) zkontroluj nastaveni atributu "jen pro cteni" (i u adresare)
2) pokus se soubor prepsat z komandlajny (musis byt v tom adresari)

echo "blah" > jmenosouboru

3) bypass toho kose co jsi uvedl

Osobne bych prvni utilitou vyrobce nebo anvanced testem z Hitachi drive fitness testu zkontroloval v jakem stavu je disk.

Pak bych provedl zalohu a bud system znovu nainstaloval s formatem nebo si pohral s utilitou NTFSfix v NTFSProgs v ramci live linuxu (u slaxu jde v konfiguratoru pridat nebo by mel byt i v knoppixu). V kazdem pripade prvni zazalohovat...

dík,tu stránku jsem taky našel,ale zatim nic nepomáhá :(

1) u toho souboru NENI zaškrtlé "jen pro čtení" a nejde ani nastavit, u šložky JE zaškrtlé "jen pro čtení"
2) nechápu
3) zkusil jsem ten koš a nic.

nějak nevím co bych dělal s tou utilitou a ani s tím knoppixem.

jak tak na to koukam,tak to mam takhle snad u všech složek,ale nikde jsem zatím neměl tento problém.....normálně mažu/kopíruju atd. :)
PS: u té složky ve které je dotyčný soubor to změnit nejde,zeptá se to jestli to chci udělat i pro všechny soubory ve složce a pak to hodí zase tu chybu u toho souboru.

jinak mam jenom jeden účet na PC.

Chtěl jsem tedy zkusit tu obnovu systému,ale vyhodilo to tohle:
[12747862347291822361.jpg]

tak jsem dal Vyhledání chyb disku a vyskočilo to malé okno jako když udělam toto (Počítač-pravym na C-vlastnosti-nástroje-zkontrolovat),tak jsem zašktrnul obě políčka a při restartu se to zase kontrolovalo a asi určitě to byla ta samá kontrola....ale nijak to nepomohlo,smazat to nejde a ta obnova systému taky ne...furt to píše to samí. :(

Ještě mě napadla Defragmentace,myslíte si že by mohla pomoct ? používám Defragger a tady jsou nějaké screeny z něj:
celkem dost toho mam fragmentováno,to je asi tim že furt stahuju nové díly seriálů a asi se to tam nějak motá....každopádně by to asi chtělo nechat projet co ? :D
[97442461957637740754.jpg]
[http://mumul.cz/images/51065348635445999023_thumb. jpg]

U Health to píše GOOD,tak to je good :)

PS: co je ten live linux ? podle toho co jsem našel,tak Linux z DVD ?

jak jsem psal,tak tu kontrolu jsem už dělal 2x.

teď jsem taky zkusil toto a nic :D
http://www.sevenforums.com/tutorials/55721-folder- delete-command-prompt.html

to gd: Win 7 mi defregmentaci nedělá,takže to mam asi vypnutý.

Chci se zetat takhle,když bych ten disk vážně zformátoval a reinstaloval Windows,tak myslíte,že by ta chyba zmizela ? (ten soubor by tam nebyl asi určitě,ale jestli by mi to neházelo tu chybu "poškození systému souborů)

Všechno ostatní mi na PC chodí jinak normálně a mam ho asi 3 měsíce,takže se mi do tý reinstalace moc nechce,zase všechno instalovat a nastavovat,tak že bych to kdyžtak nechal,ta složka jde přesunout,tak bych ji někam dal a zformátoval bych to třeba za pár měsíců až bych cejtil,že je to zapotřebí,že už to neběhá tak rychle jako dřív.

to pme: Ano je to divný,ale je to tak.
S tím souborem nejde udělat nic,nic.
ale ta složka ve které ten soubor je jde přesunout(soubor se přesune taky) i přejmenovat,ale nejde smazat.

Já bych kdyžtak zkusil tu utilitku od výrobce :)
Je ke stažení v .ISO,takže to mam vypálit na CD jako BOOT CD ? jmenuje se to "Software pro diagnostiku ESTOOL for CD-ROM"
pak to tam je i jako .EXE,ale to mi píše,že verze souboru neni kompatibilní se spuštěnou verzí WIN.
http://www.samsung.com/cz/support/detail/supportPr dDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=1501&prd_mdl_cd=HD1 03SJ&prd_mdl_name=HD103SJ&srchword=HD103SJ

Pokud je to iso, pak to vypal a restartuj PC. CD bude bootovaci. Touto utilitou overis pouze, ze disk nema skutecne poskozene sektory (snad - tuto utilitu jsem jeste nepouzival, utilita pro Seagate nestoji zanic, uzivam Hitachi DFT...). To ovsem nevyresi tvuj problem. Osobne bych si klidne otestoval i pamet, pro lepsi spanek.

Pri reinstalaci bych odstranil partition (zmizi veskera data), vytvoril znovu a pak samozrejme si to instalator nafromatuje sam - tj. vytvori si kompletne veskere struktury. To je ale jako jit kanonem na vrabce. Pokud si vsak netroufas na opravu z linuxu, reinstaluj.

Co se tyka odlozeneho reseni - nevis co to zpusobilo (mozna ta defragmentace?), kdy se to bude opakovat a s jakymi dusledky. Ted to jeste jde, jak dlouho to jeste pujde?

Win 7 mi defregmentaci nedělá,takže to mam asi vypnutý.

To poznas jak? Zkontroluj si nastaveni.

Jestli to tedy nevyřeší můj problém,mám tedy vůbec zkoušet tu utilitu ?

Tak defragmentaci jsem tedy měl nastavenou automaticky :( (ale v tom Defraggeru jsem ji za ty 3 měsíce nedělal ještě ani jednu tušim).

Co se týče paměti,tak vim,že tam jsou nějaké chyby (kontrolováno memtestem86+)

co je partition ? :)

Jinak co se týče zálohy,tak všechno podstatný mam uložený na ext.HDD....takže bych přišel max. o nějaký savy z her a tak :D
už ani nevim co mam zkoušet....buď tedy ten linux nebo knoppix.