Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Text to speech

Nepoznate nejaky kvalitny softver na premenu textu do hlasu (TTS) ale na cesky alebo slovensky jazyk?? Mam jeden program "Rekni To" ale je to naprd.. Bola aj daka stranka na to kde to celkom dobre citalo (online konverzia do mp3) ale uz si nepamatam adresu.. HELP :(

Kdysi Creative dodával k sound blasterům (naposled snad k AW32) program, na rozeznání řeči. Na zařvání "Word" spustil poslušně Word, na "Panely" se ukázaly Ovládací panely, když se řeklo "Internet" tak naběhl MS IE, na povel "Majl" se spustila Kalkulačka atd. :))

Tak tohle uměl i jeden českej program - ovládání hlasem. Ale nedalo se to moc ovládat (zvlášt s mým hlasem). Ale měl jsem už naistalováno něco přímo na diktování. Bohužel v tu dobu jsem měl 1,6Ghz a minimum na run-time rozpoznávání bylo něco kolem 2,Ghz P4. Ale zkoušel jsem na tom i muziku a nějaká slova to fakt poznalo. Takže imho dnes už pro angličany použitelné.
Vubec jsem chtěl tenhle obor studovat, jenže v liberacká VŠ nešla dálkově :-/

Co vím, tak se tím zabývali v Liberci na univerzitě a viděl jsem projekt z univerzity v Plzni. Všechno to jsou ale "bety", navíc doma nepoužitelné. To z Plzně byl celý přístroj svázaný s počítačem a určený hlavně třeba pro přenosy z parlamentu a tak, kde se mliví real-time (nebo komentování sportovních přenosů).
Když to ukazovali (tak půl roku), mluvili o tom, že to nasadí na MS ve fotbale.
Mě by spíše zajímalo něco pro domácí použití.