Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení wifi StraightCore WRT-314 přes modem WebStar EPC2203 od UPC

Dobrý den,

dopředu se omlouvám, že obtěžuji možná s triviální otázkou. Potřeboval bych krok po kroku projet nastavení wifi routeru StraightCore WRT-314. Disponuji připojením od UPC. Od nich mám WebAtar EPC 2203. Z toho mi vede do kabel do již zmíněného wifi routeru. Z routeru následně vede kabel do PC. Až sem vše funguje.
Problém nastane při nastavování. V PC nastavím IP, abych se dostal do modemu a začnou smrtonostné zásahy. Nejprve nastavím wifi na přístupový bod a zabezpečím. Následně podle návodu nastavím router na NAT ve firmware je to 3ka. Toto by prý mělo stačit takže dám uložit a světě div se. Ve windows 7 se připojím a u sítě vykřičník jak kráva a HTC se pod neustálým přihlašování vybijí o 25% rychleji. Ok na netu jsem hledal a našel jsem machinace s nějakou IP adresou. Proto restartuji jednotku a znova od začátku. Nyní bez zbytečného zabezpečování. Zbytek tedy nastavím a navíc zalezu do menu kde se nastavuje IP. LAN nechávám a rovnou jdu po WAN. Jedinou IP adresu, kterou znám tak je 192.168.100.1. Tou se dostanu do firmware WebStaru. Uložím a stane se zázrak HTC se připojí. Následně i PC, ale ikona zůstává stejně ohyzdná a místo síly signálu zobrazuje ten hnusný žlutý vykřičník. S pocitem vítězství síť znova zabezpečím a vše přestane fungovat. A tak je to skoro tři roky. Vždy stejný. Wifi - nastavení - nefunguje - návody - nastavení - nefunguje - restart - wifi ...
Věřím, že mou houževnatost někdo ocení dobrou radou. Jsem doopravdy z toho nešťastný, že to nejede a slibuji všem, že toto je první a zároveň poslední wifi, které nastavuji. Předem děkuji.

P.S. Přes ten router bych chtěl sdílet i tiskárnu :)

Dobrý večer těší mě Vaše upřímnost. V každém případě pro Vás banalita pro mě nadlidský úkon. Nedokážu to a to co píšete je pro mě španělská vesnice. Router jsem psal, že neumím nastavit a zamýšlel jsem nad tím již dost. Kombinoval jsem a stále bez výsledku. V případě, že nemáte čas tak prosím nereagujte.

ujasni si co znáš: provider ti dal nějaké adresy pro připojení? to budou adresy pro wan stranu.
nedal? pak používáš automatické získání adresy (dhcp).

není třeba si lámat hlavu. máš pc připojený k upc modemu, vypíšeš si v příkazovém řádku (cmd.exe) aktuální nastavení:

ipconfig -all

z výpisu vidíš jestli používáš dhcp.
- pc připojíš k lan zdířce StraightCore, síťovku máš nastavenou na dhcp.
- vlezeš do routeru (nejspíš těch 192.168.100.1 - bude to v manuálu nebo naspodu routeru), vyplníš wan hodnoty podle výpisu ipconfig -all, případně ponecháš dhcp pokud souhlasí)
- dále si nastavíš wifi podle sebe (název sítě ssid, šifrování wpa/2 s tvým wpa-key, poznačíš si ho na router).
- připojíš wan kabel a je hotovo.

Přes ten router bych chtěl sdílet i tiskárnu :)

to je skutečná síťová tiskárna s lan portem, nebo nějaký usb modýlek co máš připojený k pc?
lan tiskárna:
- připojíš ji k routeru, zapneš, ona se s ním domluví na dhcp adrese. tu uvidíš v routeru ve výpisu dhcp zařízení.
- vlezeš do webového rozhraní tiskárny na její asdrese, a změníš ji na statickou, zapamatovatelnou, poslední číslo někde mimo rozsah dhcp adres. novou adresu můžeš poznačit na tiskárnu.
- nainstaluješ si ovladač síťové tiskárny, jako port vypníš její novou ip.

usb tiskárna: neřešíš.
ti co si ji budou chtít nainstalovat a nasdílet, použijí cestu \\tvůj_počítač\síťový_název_usb_tiskárny
tedy pokud budeš mít zapnutý pc, jinak to nemá smysl.