Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelársky komp a Linux ?

hoj. Kúpili sme komp (resp. notebook), ktorý hodlám využívať výhradne do kancelárie. Preto by som sa chcel opýtať, akú Linuxovú distribúciu by ste doporučili ?? Aby to malo čo najjednoduchšiu obsluhu a dajaké to krajšie grafické rozhranie ;-). Notebook bude slúžiť na Office ( teda resp. Open Office :)) ), práca s PDF, editovanie skenovaných dokumentov (formát TIFF). Za odpovede ďakujem :-)

Idealni je stahnout si vice distribuci a otestovat. Dnes snad jiz vetsina obsahuje OpenOffice.org, KDE(Gnome) a dalsi software. Spise bych se zameril na to aby vse spravne bezelo ve spolupraci s hardwarem ktery mate k dispozici. Mam zkusenost ze obcas to co nebezi spravne pod jednou distribuci, pod jinou muze behat krasne bez problemu. Jaky mate tedy konkretne notebook, scaner a tiskarnu?

Za vyzkouseni urcite mezi jinymi stoji tyto distribuce:

OpenSuse V%C3%ADtejte_na_openSUSE.org
Mandriva mandrivauser.cz mandrake.cz
Ubuntu www.ubuntu.cz

a spousta dalsich :-)

no já mám v sobě :beer::beer::beer::beer::beer: 11° a někde se tu válí flaša Metaxy***** a to je důvod s alkoholem neskončit. Na tu Metaxu totiž v tuto chvíli nemám odvahu, protože bych chtěl ještě něco hrát na PC, ale přece to NEVYHODÍM!!! Takže doporučení: kup si flašu dobrýho pití a někam to ulož a bude jasný, že chuť časem zvítězí.