Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OT pro řidiče: Dítě na předním sedadle?

Prosím, může mi někdo z řidičů/rodičů "přeložit" do srozumitelné řeči paragrafy nového zákona, v nichž se hovoří o přepravě starších dětí na místě vedle řidiče? Dotaz: Desetileté dítě vysoké 151 cm a těžší než 36 kg by rádo sedělo vpředu vedle řidiče. Sedělo by na podsedáku (nebo jak se říká tomu "bobku" pod zadkem, který se spolu s dítětem připoutá pásy). V autě jsou airbagy i na místě spolujezdce. Jestli tomu dobře rozumím, tak takové dítě už může sedět na sedadle spolujezdce i na dálnici, i se zapnutými airbagy. Je to tak nebo se mýlím? Děkuji předem za ochotu :-)

Paragrafy jsou třeba na této stránce dole: http://www.novapravidla.cz/hlavni_zmeny_v_pravidlec h/detske_autosedacky/

Já su rád, že nemám děcka mladší 18-ti let (s nenasazenými blembáky na kolech, za které by mě mohl orgán popotahovat), nemusím se starat o autosedačky a převažovat/přeměřovat pasažéry. Akorát mě se*e to blikání při projíždění kolem cyklistů, kteří jedou ve svém vyhrazeném pásu, kam se auta nedostanou... V tom našem Saigonu to bude blikací peklo ]:(

Jinak mi nová pravidla nedělají žádné vrásky; rychlost nepřekračuju ani na dálnici, ani v obci, ani mimo, na čereonou nejezdím, netelofonuju, připoutaný jezdím automaticky všude (a vyžaduju to u polujezdců) a ožralý/se zbytkáčem za volant taky nelezu.

...rychlost nepřekračuju ani na dálnici, ani v obci, ani mimo, na čereonou nejezdím, netelofonuju, připoutaný jezdím automaticky všude (a vyžaduju to u polujezdců) a ožralý/se zbytkáčem za volant taky nelezu.

S Tebou musí bejt v autě pěkná nuda, co? :-D;-)

P.S.: A co stopařky? Bereš?