Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Progr. na zmenšení HD filmů

Mám plno filmů v HD kvalitě, často zabírají třeba jen 4,5 GB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB. Většinou je tam cze i eng audio. Chtěl bych název, popř. odkaz na stažení programu pomocí kterého film zmenším aby se vešel. DVD shrink umí zacházet jen z vob formáty a z těch je mi na blití. Formáty mých HD filmů mkv. Děkuji za rady!

...často zabírají třeba jen 4,5 GB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB. Většinou je tam cze i eng audio. ...

Nie je to naopak? V tom pripade odporucam AviDemux, zvolit "Copy" pre video aj audio a zvolit hlavnu stopu (cze), takto netreba nic prekonvertovat, co zabezpeci nulovu stratu kvality obrazu aj zvuku a navyse je to rychlejsie ako prekonvertovanie. Samozrejme ak je rozdiel vo velkosti filmu a DVD vacsi, prekonvertovaniu sa neda vyhnut.

Stejně jako 500 GB HDD, nemá 500 GB, všechno je přepočítany z bajtů.

Ano, nasobky jsou prepocitany. Ty vsak zrejme narazis na to, ze vyrobce nosice pouziva desitkovou soustavu, zatimco win dvojkovou... proto je tam na prvni pohled cca 7% ustrel.

Takze to nezamenuj a radsi uvadej velikosti jen v jedne soustave... (nebo alespon uzivej spravne jednotky - Mám plno filmů v HD kvalitě, často zabírají třeba jen 4,5 GiB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB) ;-)

Tak tak, 4.5GB subor sa nezmesti na 4.7GB DVD - na to som narazal, ale vratil by som sa k veci...

...Skusal si AviDemux tak ako som ti radil? Pri odstraneni eng stopy ktora je casto v DTS a zabera tak dost vela miesta a prave to moze stacit. Zabudol som napisat ze ako format zvol MKV a pri ukladani suboru dopis .mkv - toto sa este AviDemux nenaucil, co mi je zahadou.

Dalsie rady - ak chyba len malo aby sa film zmestil na DVD, mozes odstrihnut titulky na konci, ak ich nepotrebujes - to bude stale rychle a bez rekompresie / straty kvality.

Ak uz musis prekomprimovat, tak ked chyba velmi malo, mozes prekomprimovat len zvuk - to staci malokedy, ak nestaci, prekomprimuj len obraz, audio nechaj na copy.

PME: Učinil jesm ako si povedal, ale je to furt stejny. Film se z 4,51 GB smrští na 4,08 GB, což byl cíl, ale je prostě nefunkční (jen černá obr.). Asi dva poradili AviDemux, hodil by se odkaz na funkční verzi, abych nesebral nějakej odpad. A sedla by cze verze!