Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s xls, xlsx

Zdravím. Dostal jsem za úkol pohrát si s excelem a zprovoznit ho, bezúspěšně. Googloval jsem a nic mi nepomohlo. Jde o to, že když otevřu dvojklikem soubor ať ten nebo ten, tak mi to vyhodí hlášku "vyskytly se potíže při zasílání příkazu programu", otevře se excel a nic...netuším, co už s tím...dal jsem tam i compability pack a už mi dochází trpělivost...poradí někdo? díky předem

A co to udělá, když otevřeš Excel, v roletce soubor > otevřít a vybrat nějaký ten soubor? Neklikat v Průzkumníkovi či kde na soubor, ale otevřít ho z programu. Tím by se zjistilo, jestli jsou nějaké nabořené asociace, nebo samotný Excel.
Umí vůbec Excel 2007 *xls?

tak ked si najdes hkey_classes_root\Excel.Sheet.8 tak pod nim bude urcite podmenu shell a pod nim open a tam bude bud ddeexec alebo execute alebno neco. A to neco mozes zmenit tak aby to otvaralo spravne. Zavisi od toho co tam mas pod tym shell-open (jake polozky a aj jake maju hodnoty)

HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\command
zmen
"C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE" /e
na
"C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\EXCEL.EXE" /e "%1"

a HKEY_CLASSES_ROOT\Excel.Sheet.8\shell\Open\ddeexec premenuj na ddeexec_nefunguje apod :) proste aby to nebol ddeexec. Tak zrusis dde a tym padom sa to bude otvarat "starym" (normalnym) sposobom a nie DDE (prenosmi dat medzi programami) ktore na tom PC je nejak posahane (nejakym inym SW apod)

P.S. neni to oprava problemu ale len obchadzanie. oprava by bola asi len totalny reinstal toho MS maglajzu (asi aj vcetne Win).