Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace mob. telefonu s prasklým displejem??

Dobrý den,
Mám Sony Ericsson K300 a měl jsem tam 3 vady už několik měsíců, ještě jsem se to neodvážil reklamovat protože jsem na to neměl čas. Bohužel dneska mobilní telefon upadnul a rozbil se displej...
Já se ptám: Mám tam 3 vady nesouvisející s displejem a tak vlastně mobil je na odstoupení od kupní smlouvy, myslíte, že mi to i s tím rozbitým displejem uznají? Ty ostatní 3 vady s tím displejem naprosto nesouvisí. Nebo jak toto mám řešit? Vymluvit se že displej prasknul třeba špatným konstrukčním uchycením po čase sám? Nebo když zaplatím opravu toho displeje, uznají mi pak ty 3 ostatní vady a vrátí peníze?
Škoda že jsem to už nereklamoval, toto by se nemuselo stát.

Žiaľ strácaš čas. Na padnutý telefón sa záruka nevzťahuje. Prečítaj si záručné podmienky. Ešte, že by tak bola iná závada, ktorá by s pádom nesúvisela a vedel by si dokázať, že naozaj ten pád s tým nič nemal, ale tomu neverím, že sa ti podarí dokázať. Každá iná závada bude určite posúdená tak, že bola spôsobená pádom. Dokonca som počul prípade, kde odmietli reklamáciu, lebo na kryte bola drobná prasklina (to zrejme ani nebolo pádom). Najlepšie na tom všetkom ale bol fakt, že ja jednalo o tretiu rovnakú reklamáciu a prasklina tam bola už pri prvej, ktorá bola uznaná. Niekomu sa nechcelo vracať peniaze. BTW, mobil bol vtedy vrátený zo servisu, nie z obchodu, kde sa reklamovalo.

A ešte jedna vec. Nárok na vrátenie peňazí máš, ak:

- sa ti opakuje tá istá závada a bola reklamovaná 3x - pri tretej reklamácii už dostaneš peniaze

- ti vznikne vždy iná závada a reklamoval si 4x - pri štvtej reklamácii vrátia peniaze

To ze si tam mal 3vady NIE JE na odstupenie od zmluvy. Tie 3vady bolo treba reklamovat (opravili by ti ich alebo vymenili za iny kus), ale ked uz si telefon rozmlatil o chodnik tak uz nevyreklamujes ani tie 3vady (telefon je jemne zariadenie, skus vyhodit televizor von oknom a potom ist reklamovat ze sa na nom predtym skubal obraz :).

Docela by me zajimali ty 3 jine vady, co to bylo zac ?

Jinak znamy spadnul displej do vody, absolutne nic na nem nebylo poznat, akorat prestalo fungovat podsviceni. Tak ho vysusila a bezela ho vyreklamovat. V obchode si ho vzali a rekli ji, at se stavi za tyden. Kdyz prisla, tak ji rekli, ze byla nejspis do telefonu nalita nejaka kapalina a tudiz ho neni mozne reklamovat, asi ji tam nez to vysusila neco stacilo zraznout nebo nevim.

Kazdopadne v tvem pripade vubec nemas sanci.

Já bych to udělal takhle:
Koupil bych nový displej pro tento mobil, přemontoval jej, a mobil reklamoval pro tamty 3 další závady a je to vyřešené. O výměně displeje se pochopitelně nikde nezmiňovat, nový displej cca 1000 Kč

Jak který, já měl Siemens SX1, přestala mi fungovat klávesnice, tak jsem ho otevřel a chtěl vyčistit (myslel jsem, že je to drobnost). Nepomohlo to, tak jsem ho zase dal dohromady (před tím jsem otřel otisky zevnitř mobilu). Chvíli šel a pak přestal fungovat úplně. V servisu mi reklamaci uznali a vyměnili desku s klávesnicí za novou.