Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3pin ventilátor chladiče na 4pin desku

Koupil jsem novou desku. Počítač funguje, ale ventilátor u chladiče procesoru se točí na 100% a do toho šíleně hučí. Deska je 4pinová a ventilátor je 3pinový. Takže nemůžu nastavit rychlost otáček v Biosu.

Mám tedy otázku, jestli je to bezpečný pro procesor a chod pc. Jestli můžu normálně zatěžovat pc hraním her, díváním na videa atd. než si koupím nový chladič nebo ventilátor. Nechtěl bych aby mi odešel i procesor, protože to bych jako už nezvládl.

Já už si vyměnil za nový , jak jsem psal pár příspěvků výše. Arctic Aspire 64 GT. Určitě je lepší než Amd BOx co jsem teď měl. 1784 RPM a 35 stupnu v klidu. Teplota se mi zdá dobra, ty otáčky to nevím, Je to dobré?

Vzhledem k tomu, že max. je 2000ot/min, tak to moc v klidu není, že?
Máš tam někde v BIOSu nastavenou hlídací teplotu nebo nějakej obslužnej prográmek, kde si nastavíš hlídání teploty, třeba SpeedFan?
PS. Jinak mám podobný typ chladiče a při teplotě nižší než 43°C, mám otáčky asi 1628. Tk si myslím, že níž už to asi nepůjde, jinak by zase vzrostla ta teplota.
U tebe ještě nějaká rezerva je, když to máš na 35°C... :puff: