Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký notebook 17" pro programování technologického zařízení?

Měl by mít displej 17" ( pro případné předvádění ), 1x COM port a nemělo by to být úplné "ořezávátko"

Líbí se mi:

http://www.softcom.cz/produkt/dell-vostro-3750/-i7 -2630qm/-6gb/-750gb/-173/-nvidia/-w7pro64bit-bronz ovy/?flist=1

nebo

http://www.softcom.cz/produkt/hp-elitebook-8760w-1 73-/-i5-2540m-/-4-/-500-/-ati-/-w7p-/-lg670ea/?fli st=1
+ záruka

Ani jeden z nich nemá COM port.
Kdybych přidal http://www.softcom.cz/produkt/axago-eca-30-express card/34-adapter-1x-seriovy-port/?flist=1
pojede to? Není v tom nějaká záludnost?

Hledal jsem nb 17" s COM portem a nenašel. Nějaké 15,6" ano, ale většinou to byly Fujitsu Siemens a to je značka, ze které si mi svírá žaludek, protože 4 jejich LCD ze 4 nakoupených odešly do 1/2 roku po záruce tak, že Český servis s tím nechtěl nic mít společného. Prý je to normální.

Nebo má někdo jiný návrh?

Nedorozumění. Ten druhý odkaz nebyl míněn na ty redukce, ale na další modely toho HP, dole na stránce (takhle mi to vyhodil vyhledávač v ALZE). Řada ProBook má COM ze strany, což mi vyhovuje víc než ze zadu, kde ho má řada EliteBook. Redukce v žádném případě nedoporučuju.

COM/LPT porty tě ale taky můžou pěkně vypéct.

Obecně platí, že je-li aplikace, přes kterou to ovládáš napsána pro windows, nebo je napsána obecně (lze zvolit adresu portu), nebude to problém. Starší a staré programy psané pro DOS obvykle počítají s nativními COM porty (COM1 a COM2), které používají přerušení 3 a 4 a specifické adresy - a toto NELZE nijak nahradit žádnou USB/ExpressCard redukcí.

edit: USB redukce mají někdy problémy s přesným časováním.