
Pípátko
Zdravim,nedávno jsem tu řešil problém,ale dnes začal znovu
Hral jsem hru,PC se restartoval,monitor sčernal a klávesnice , Numlock nešel vypnout
Počítač pípal o 106x
né jako když spadne grafika či tak
ale vem te to takhle slovo P - Píp
ppppppppppppp - Takhle to pípalo zasebou,a mohlo i do nekonečna
moje současná sestava je
M4A785-M
AMD Phenom x6 1100T BE
4 GB Ram
GTS 450
Nevíte co to znamená ? když to pípa jako o život a nepřestává ? , po vypojení kabelu ze zdroje,a zase zapojení, PC de v pohodě,
Co teploty? Není to náhodou přehřívání procesoru?
teplota processoru 19 stupňů
Kravina
imgbank.cz
tak se podívej,v Biosu mam to samé
OMG preco katzdy mera teploty v evereste alebo co to je zac? To su uplne kraviny, pouzi speedfan (a vsimaj si teploty ktore maju v nazve CORE) alebo skus aj coretemp. pripadne aj v BIOSe skontrolovat teploty, po restarte ked to pipalo.
Ak mas regulovany vetrak tak to moze pipat aj preto lebo nedetekuje moc nizke otacky vetraku, skus v BIOSe vypnut monitorovanie otacok vetraku.
Ale spravidla je taketo zbesile pipanie prehrievanie. Napr. chipset alebo CPU alebo neco. Moze blbo sediet chladic. Treba to skontrolovat. (a teploty mas merat pri zatazi, alebo tesne potom jak to pipalo, apod.
Chci dodat,než začnete mluvit otom že jsem pošahanej lhář,a že je to nemožný,tak se klidně přijeďte ujistit,vyměňte desku,ale CPU teplota bude na stále kolem 19 stupńů, v místnosti mam 26 Stupňů,jsem nato naučenej, Evereset,Core Temp,Speedfan,zkoušel jsem stovky programu všechny ukazujou dobře,a odpovídá to teplotě pokoji
teď abych neodcházel od problému
Chladič blbě nesedí
Jediné co jsem nezkoušel,vyndat baterku a zandat,jinak všechno jsem zkoušel výše uvedené.
Teploty treba merat pri zatazi. Potom to 19 nebude ani nahodou.
A nejde len o CPU ale aj o chipset skontrolovat rukou chladic ci sedi pevne.
Ano,teď plně souhlasim,o ZÁTEŽI JSE TU NEMLUVILO ! předem to chce hlavu a myslet :) při žátěži mam teploty kolem 40 stupňů :)
Ja som o zatazi pisal uz v mojom predoslom prispevku a aj o tom ze mas sledovat teplotu v BIOSe hned potom jak to pipalo a podari sa ti dostat do BIOSu.
A ked mas fakt v miestnosti 26, tak ti to teplotu blbo mera, ptz v tom pripade menej jak 26stupnov nemoze mat NIC okrem vnutra mrazaku v kuchyni. Spust coretemp, najnovsiu verziu, a napis sem aj ze jake TJmax ti vypisal (nech si to vieme pripadne tu teplotu preratat na spravnu).
Vypla jse JAVA a následovně modrá smrť,zastavil jsem CPU FAN rukou,počítač se ani neozval.
Nemas nahodou nieco v BIOSe pretaktovane?
nemam :) ale dřív jsem měl přetaktovanej processor na 4,2 Ghz,a Grafiku mam nataktovanou od tvůřců
a zkusim tu možnost výše uvedenou ;) pokuď pomůže, pošlu peníze na odplatu ;)