Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil z německa

Čus. Líbí se mi Samsung Galaxy Xcover, ale ještě se u nás neprodává. V německu je už od října, nevíte jak by to bylo, kdybych si ho chtěl nechat dovíst? jaká bude cena, kde ho koupit, jestli tam půjde dát čeština (je to android) a jak by to bylo s reklamací?
Díky

To je naprosty, ale naprosty nesmysl. V EU je standardni zaruka temer na vse 12 mesicu. Nakupuju casto v Nemecku, UK a temer vse ma 12 mesicu. Krom veci, ktere maji treba celosvetovou zaruku nebo vyrobce poskytuje zaruku po EU, ale to je vec vyrobce, ne zakonu EU. Ty rikaji zaruka 12 mesicu.

Tak proč můžu reklamovat zboží koupené v třebas v Alfě přímo? A nechodit do Alfy?

OT : Nic mi do toho neni, ale tohle by mě zajímalo..cos tim chtěl říct? Že jim zavoláš "reklamuju" a oni vrátěj prachy, nebo že to jdeš reklamovat do Tesca, nebo...naprosto upřímně bez vedlejších úmyslů jsem to nepochopil :-)

Telefon zakoupeny v ramci EU, ma zaruku po cele EU, takto mi to alespon sdelili v Nokia Care, u Samce by to melo byt obdobne, dulezity je ale mit od nej skutecne platny zarucak nebo doklad o koupi. Neznamena to ale ze kdyz koupis sedivku od obchodnika ktery se zabyva dovozem mobilu z EU, ze ti zaruku uznaji, dulezity je opravdu ten puvodni papir, coz ti urcite onen obchodnik neda, ovsem dobri dovozci mobilu maji servis take na dobre urovni. Jak pocestit nemecky Android netusim, nejlepe si ho nechat od nekoho dovezt, kdo se timto primo zabyva, pote by mel byt i v cz a se zarukou.

jaká bude cena, kde ho koupit, jestli tam půjde dát čeština (je to android) a jak by to bylo s reklamací?

Cena bude taka jaka je u toho napisana. Plus postovne do CR. Najdi si akykolvek shop ktory posiela aj do CR. Od amazonu az po kamenne obchody ktore aj posielaju (vacsina velkych ma aj eshop)
Reklamuje sa podla zakona tam kde si to kupil, t.j. riesis to s predajcom a prip. to posles postou apod. Cokolvek navyse je DOBROVOLNE zvycajne to vyrobcovia umoznuju ze reklamoujes u lokalneho samsungu apod, ale je to len dobrovolna sluzba, neni to nic co by museli povinne poskytovat.
Cestina by tam byt mala, v mojom galaxy S bola dokonca aj slovencina :) Kupoval som z amazonu ale na nemecku adresu, tak si najprv precitaj ci posielaju aj do CR, ale nevidim dovod preco by nemali.