Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Srovnání telefonů

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně nákupu telefonu pro 17 slečnu (dcera).
Vybral jsem si tyto dva modely : SAMSUNG S5830 Galaxy Ace za cca 4600 kč
Sony Ericsson Xperia Mini za cca 4000 kč

Je mi jasné, že hlavní rozdíl je ve velikosti jinak se mi zdá, že ve výkonu jsou si rovnoceni. Snad jen doplním, že cena 5000 je strop (to kdyby mi chtěl někdo doporučit jiný stroj).

Děkuji za vaše názory.

Jsou se dá říct skoro stejné... osobně ani SAMSUNGu ani Sony Ericssonu nefandím. Ale kdybych si měl vybrat mezi těma 2, tak bych spíš váhal na tý Xperii Mini, ale možná bych šel do Xperia Mini Pro (má ještě vysouvací klávesnici), ale těžko říct.
Pokud chceš poradit ještě jiný telefon, tak ti doporučuji: HTC Wildfire S. Osobně mám HTC a jsem velice spokojen.
Tady máš ještě odkaz: http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc-wildfire-s/ specifikace/ kde máš více o tem telefonu.

Takovým hlavním rozdílem, viditelným na první pohled, mezi S. Ace a SE Mini je velikost displeje. Půl palce je už znát. Výkonově jsou všechny 3 telefony (S. Ace, SE Mini, HTC Wil. S) podobné (SE mini je na tom nejlépe). Pro ten SE mini je dalším pozitivem oficiálně slíbený upgrade na Adroid 4.0.
Z dalších mohu uvést např. Nokii 500 (s OS Symbian).

Ženy však většinou dávají přednost vzhledu telefonu před výbavou, proto vám doporučuji vzít dceru do nějakého obchodu, kde si telefony prohlédne a vyzkouší, výběr bych tedy nechal na ni.

Xperii Mini jsme koupili k Vánocům mámě. Telefon je díky 1GHz hodně svižnej, displej je sice menší (jsem zvyklej na 4.3"), ale pro ženský asi ideál vzhledem k rozměrům telefonu. Zpracování se mi líbilo, zadní kryt je takovej příjemnej, v krabici je ještě náhradní lesklej. Chybu s ním určitě neuděláte.

Co jsem vypozoroval, tak klávesnice je fůj, protože je kvůli ní telefon tlustší. Kamarádka měla volnou ruku při výběru smartphonu. Dlouho přemýšlela o LG Optimus 2X, ale prý je ušklivý a vybrala si dle mého předraženej (plánuju kuoupit Sensation abych si to taky zkusil, který je cca o 1000 dražší, ale po HW stránce je úplně někde jinde) SE Xperia arc s hardwarem loňských telefonů jen proto, že je tenký. Vlastně neznám holku s QWERTZ klávesnicí (omyl, sestřenice má Nokii E6).
Koupil bych jí HTC Wildfire, nebo něco na ten způsob, in je nemít klávesnici.

Mimochodem nejlepší bude udělat to, co mně udělali rodiče se zrcadlovkou. Věděli, že ji chci, ale netušili jakou a co za objektivy. Pod stromečkem jsem měl překvapení- dostal jsem poukaz, že si mám vybrat zrcadlovku a druhý den jsem měl koupeno podle vlastního výběru.

Pravda pravdoucí. V tom případě jsem ještě slyšel dobré názory na výše zmíněný SE Xperia mini. Sám zkušenosti s rychlostí Androidu nemám, můj nynější operační systém šlape pěkně na 600MHz i na 805. Zkoušel jsem na tom rozchodit Android a na 600MHz TI funguje plynule, nezkoušel jsem ale nějaké náročnější aplikace.

Nebo to udělej jako v tý reklamě na Google, jak si ta holčička vybírá kočárek.
Řekněte dceři, že Ježíškovi pošlete email. Zeptejte se dcery, co chce za dárek, jestli by nechtěla nový telefon. No a ukažte jí fotky všech zde řečených, třeba se jí nějakej zalíbí a už budete vědět, který koupit.

Jinak hlasuji také za SE Xperia mini.