Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - otevření položky listboxu v novém okně

Potřeboval bych pomoct mám udělat program na evidenci videokazet a nevím jak udělat to,aby když v listboxu mám více načtených položek ze souboru evidence.dat,tak aby po kliknutí na některou z položek se otevřelo nové okno s dalšími údaji(cena za půjčení,žánr,evidenční číslo atd).Prosím o radu a vysvětlení.Děkuji

[mod]upraven titulek dotazu - původně "Delphi" (host)[/mod]

Jo díky za rady,ale my v delphi děláme teprve tři měsíce a máme 2 hodiny týdně.A to ještě 2 odpadlo.Takže vašim postupům moc merozumím.Já mám udělané videokazety = record,uložené položky,ale když chci zobrazit nějakou položku(jo položky bude možné přidávat a mazat)tak já udělám to načtení do jednotlivých editů,jenže když program spustím tak ať kliknu na jakoukoliv položku,vždy se mě zobrazí údaje první položky v listboxu.ato bych onkrétně potřeboval nějak ošetřit tak,aby tomu porozuměl úplný začátečník.My jsme dělali v Delphi zatám programy typu kalkulačka,spočítat průměr a několika hodnot z nihž některé jsou povolit,jiné zakázat a pak jeden ukázkový příklad na ten xxx = record,ale tam jsme načítali tu položku pouze jako seznam do listboxu.

Takze to napisu jeste jednou a uz naposledy
Po kliknuti na polozku ListBoxu si musis otevrit soubor, ve kterem mas ulozeny zaznamy, musis si najit prislusnou vetu a do promenne typu toho tveho Recordu nacist pomoci Read() vetu ze souboru. Pak z obsah toho recordu preneses do promennych na formulari:

predpokladejme, ze Kazeta: TKazeta; (record)

Form.EditJmeno.Text := Kazeta.Jmeno;
Form.EditAutor.Text := Kazeta.Autor;