Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky notebook vybrat pro programatora?

Ahoj,

dostal jsem v zamestnani nabidku, ze dostanu novy notebook a mohu si vybrat jaky (cenovou hranici ocividne nemam, ale nepotrebuju asi zadne delo, vseho s mirou). Na pocitaci programuji v PHP, kdy pouzivam Net beans. Takze na PC mi bezi Apache, databaze a databaze MySQL. Vzhledem k tomu, ze potrebuji jak Windows Vista, Windows 7 tak Windows XP, casto spoustim tyto Windowsy jako virtualy. Z grafickych programu pouzivam Adobre Photoshop a stavajici PC se pri vetsi grafice kouse a nezvlada ji vykreslit.

Chci se zeptat, co pro takovouto praci doporucite za notebook? Nemusite konkretni typ, ale alespon ty hlavni komponenty jako je procesor, graficka karta a pocet pameti.

Na notebooku nebudu hrat hry, bude vyuzivan vetsinou jen pro vyse zminovanou praci. Jelikoz se v tom nevyznam, tak se ptam zde. Jediny muj pozadavek je ten, aby notebook byl odolny vuci narazum, padum apod. Jelikoz jej kazdy den budu nosit do prace a domu. Z toho vypliva i to, ze by mel byt relativne lehky. Nehledam zadne 18ti palcove kravy, jelikoz na nej bude napojen min. 1 monitor (idealni by bylo, aby mel tedy 2 bystupy HDMI)

Dekuji za tipy.

tak programator ma na notebooky trosku jine pozadavky nez napriklad HERNI MANIAK ... takze co je dulezite ? vykon ? ne, ten skoro vubec ne ...
co je tedy dulezite ? hmotnost, tenky tvar, pohodlna prenositelnost, kvalitni klavesnice!! vcetne NUMERICKE CASTI!! velmi dulezite ... a samozrejme co nejdelsi vydr baterie protoze programatorske remeslo je prace zdlouhava a jen pro velmi trpelive jedince.

kdyz jsem psal ze vykon neni pro programatora prakticky vubec dulezity, mel jsem tim na mysli ze staci drzet jej v jakemsi pouzitelnem prumeru, bez jakyhkoliv naroku na 3D akcelerator, ... rozhodne jsem tim nemel na mysli ze mate koupit nejakou mizernou kalkulacku na ktere se neda vubec pracovat coz by byl pripad malickych netbooků do 10" s procesory Atom (takovy smejd prosim nekupujte ani programatorovi, vsechno ma sve meze)

tak předevšim

procesor: intel core I7 4 jádrovy nebo AMD ale 4 jádrovy
ram: kolem 8 gb nebo 6 to bude stačit
grafika: 1 nebo 2 gb
hdd: kolem 1000 gb vzhledem k tomu že potřebuješ 3 os nebo SSD Disk

disk doporučuji rozdělit na 3 oddíly pro OS

a co se týče značek tak doporučuji: acer,dell,asus :-)