Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cestování po EU na občanský průkaz

Nemáte někdo aktuální zkušenost s cestováním po EU na občanský průkaz? Konkrétně mi jde o Mallorcu. Prej už není problém se dostat kamkoliv bez pasu... Jen bych rád znal i zkušenost ostatních. Díky moc

[mod]Změna kategorie Ostatní->Pokec (josephino)[/mod]

Sice jsem na cestě autobusem do Francie a zpátky žádný doklady vytahovat nemusel, ale jak psali jiní nademnou - dohody jsou dohody, ale úřady v cizině raději vidí pas, než českou občanku, protože IMHO zas tak moc v tý slavný EU nejsme. Dokud nezmizí hraniční přechody, nebudu spokojenej. Po cestě do tý Francie jsem zaznamenal jedinej hraniční přechod a bohužel zrovna mezi ČR a zbytkem unie. Rakousko - Itálie - Francie - že jsme v jiným státě poznám jen podle nápisů v jiným jazyce, žádný hraniční kontroly.

To sa vola Schengenska dohoda, v ktorej este nie sme, ale mam pocit ze je naplanovane aj to (az sa posilnia vonkajsie hranice novej EU tak ako bolo naplanovane).

Ale ono zas az tak radovat sa neraduj, kontrola ktora chce doklady (ci uz colna alebo policajna) ta moze zastavit kdekolvek a kedykolvek v EU
Mala by stacit obcanka ale pas je lepsi, ptz. kazdy vie co to je, na rozdiel od nejakej pokrcenej obcanky v olamanom umelohmotnom obale :-D