Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový chladič po pár dnech šíleně řve

Nedávno, jsem tu psal, o výměně desky a že mi jel ventilátor chladiče na procáku na maximum, protože byl jen 3pin. A taky, že jsem koupil nový chladič, se kterým je to v pořádku. Tento http://www.alza.cz/arctic-alpine-64-gt-d126967.htm

No, ale teď mám zas problém s tím novým chladičem. Vše bylo v pořádku, nastavil jsem si rychlost otáček tak, že mi to uchladilo procesor a až tolik to nedělalo hluku. Dnes dopoledne, když jsem zapl pc tak chladič začal šíleně řvát, ještě víc než ten 3pinovej co jsem měl a točil se jak zběsilej. Hned jsem pc vypnul. Po chvilce jsem to zkusil ještě 2x zapnout, pořád to samý. Pc nenechám ani najet do Biosu, chvíly to totiž trvá a já mám strach , kvůli tomu chladiči, to nechat zaplý dýl.

Vše bylo v pořádku, nastavil jsem si rychlost otáček tak, že mi to uchladilo procesor a až tolik to nedělalo hluku.

Kdes to nastavil v OS nebo v BIOSu?
Snad deska umí sama, podle teplot otáčky nastavovat, proto má ventilátor čtyř pin konektor.
Překontroluj usazení chladiče a vrať vše do základního nastavení.
( navíc 2000 ot/min které je max. pro teto fan, zas tak hlučný není)