Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - načítanie z INI súboru

Mám túto metódu:

procedure TfrmCustomHead.FormCreate(Sender: TObject);
var
  Ini: TIniFile;
  i: Byte;
begin
  Ini := TIniFile.Create(MainForm.PrgPath + 'Spanwin.ini');
  for i := 0 to 11 do
    Ini.ReadString('Head', 'HeadString' + IntToStr(i), HeadString[i]);
  Ini.Free;
end;

A tento INI súbor:

[Head]
HeadString0=0
HeadString1=1
HeadString2=2
HeadString3=3
HeadString4=4
HeadString5=5
HeadString6=6
HeadString7=7
HeadString8=8
HeadString9=9
HeadString10=10
HeadString11=11

Načítané reťazce sú prázdne. Vie mi niekto vysvetliť, kde robím chybu? Táto metóda funguje dobre:

procedure TfrmCustomHead.bbOKClick(Sender: TObject);
var
  Ini: TIniFile;
  i: Byte;
begin
  Ini := TIniFile.Create(MainForm.PrgPath + 'Spanwin.ini');
  for i := 0 to 11 do
    begin
      HeadString[i] := (Panel.Controls[i] as TEdit).Text;
      Ini.WriteString('Head', 'HeadString' + IntToStr(i), HeadString[i]);
    end;
  Ini.Free;
end;

for i := 0 to 11 do
headstring[i]:=Ini.ReadString('Head', 'HeadString' + IntToStr(i), HeadString[i]);

delphi help:
Delphi syntax:

function ReadString(const Section, Ident, Default: String): String; override;

C++ syntax:

virtual AnsiString __fastcall ReadString(const AnsiString Section, const AnsiString Ident, const AnsiString Default);

Description

Call ReadString to read a string value from an INI file. Section identifies the section in the file that contains the desired key. Ident is the name of the key from which to retrieve the value. Default is the string value to return if the:

Section does not exist.
Key does not exist.
Data value for the key is not assigned.

Ďakujem, ale v helpe som bol. Keď vieš, kde je chyba, tak poraď. Ja som už skúšal na to aj watch, breakpoint atď. a zistil som, že metóda sa kompletne bezchybne vykoná a reťazce sa nenaplnia. Súbor existuje, kľúče tiež a hodnoty tiež, viď pastnutý súbor. Prosím vymazať opakovanú reakciu, zrejme došlo k dvojitému odoslaniu (nech je to tu prehľadnejšie).;-)

Áno, ďakujem. Raz dávnejšie som sa aj tak zamýšlal nad tým, že čo potom, ak sa pracuje s dlhým súborom (síce to nie je môj prípad). Že to iba zaťaží Delphi. NO a rozmýšlal som ako by to bolo lepšie riešiť. Ale nedáva si TMemIniFile šetko do pamäti? Teda tak to chápem z názvu (presnejšie povedané, doteraz som si to tak myslel).

Podla knihy co mam o Delphi rozdiel medzi TMemIniFile a TIniFile je ze TMemIniFile nepracuje s fyzickym suborom na disku ale vsetky udaje pre zvysenie rychlosti uklada do vyrovnavacej pamate. Na disk ich zapise az ked sa zavola metoda UpdateFile.

Důležité ovšem je, že TIniFile používá Woknouzí API funkce pro práci s INI soubory a ty nedovedou pracovat s delším jak 64KB. Kdežto v TMemIniFile (a potažmo, leč zdroják jsem nezkoumal, v TRegistryIniFile) si to ovládá Delphi na svoje triko, právě kvůli tomuto omezení.:-)