Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu - doporučte nějaký free software

Ahoj
udělal jsem další pokus s Linuxem a mám nainstalované ubuntu 6.06. Můžete mi doporučit nějaký sw ideálně něco co se snadnio instaluje ? Jako windowsákovi mi nejvíc chybí správce souborů /free, grafický/ a jak doinstalovat kodeky na filmy případně jaký přehrávač na filmy a co na fotky.

Vím že se to všechno dá najít a zkoušet, ale pokud víte pomožte ušetřit čas. Dík

osm-souborovych-manazeru
na správu software máš Synaptic-v Ubuntu a Adept-v KUbuntu, dají se ale používat oba jak v Ubuntu, tak KUbuntu. Pokud potřebuješ přidat kodeky a nebo něco, co je mimo svobodný software- flash, realplayer, mp3, hledej na netu ( Google) "Easy Ubuntu " , nebo "Automatix" -ty umí všechno stáhnout za tebe. Ve skupině " grafika" je myslím software na fotky dost.
pomoc najdeš na WWW.UBUNTU.CZ - ve foru
showthread.php pokud jsi v USA je použití Automatixu ilegální ! :-)