Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalce XP

Ahojte , chci si reinstalvoat windows XP ale kdyz si nastavim boot z CD-Romky jako první , vložím disk , resetnu ale naběhne mi normálně windows místo toho aby to začalo instalovat , neví někdo co se může dít ?:(

v Biosu to je takhle
1st Boot Device : CD/DVD:_NEC DVD_RW NH-2500A
2st Boot Device : Disabled
3st Boot Device : Disabled
Try other boot devices Yes/No ??
Takle to mám nechat ? Jen nevím to poslední
Není zapotřebí nastavit boot ramky jako prvni třeba ještě někde jinde ?

Ted jsem to nastavil jak jsem psal predtim , u te posledni jsem dal No
A ted to vypsalo ..
Boot Failure
Reboot and Selecet proper Boot device
or insert Boot media in selected bood device
Press any key when ready ..

CO teď ? Nevíš ? :(

Tebou navrhovaný postup, Lesove, má jedem drobný nedostatek: Při spouštění instalace WinXP z DOSu se nespouští Setup.exe, nýbrž Winnt.exe z adresáře I386. Kolega tedy musí zjistit, jak je namapován CDROM, dejme tomu, že má přiděleno písmeno E:. Musí tedy napsat:
e:\i386\winnt
a stisknout Enter - tedy, pokud to je CD s instalací.

Takže po Skype jsem se dozvěděl: tazatel má PC s dvěma disky- IDE 80GB a SATA 320GB na tom SATA disku jsou dva oddíly- C:50GB a E: 240GB a pak má starší 80GB disk s písmenem D: . Na C: 50GB má starý systém, kterého se chce zbavit a to mu nejde a na IDE D:80GB má nově nainstalované WINDOWS, které by ponechal. Chtěl by SATA disk s oddíly C:50 GB+E:240GB zformátovat, smazání se Windows brání
Mechanika tedy asi bude F: a tedy v tom DOSu by mělo být F:\i386\winnt

on má na tom 80gb disku d: spouštěcí soubory pro systém, který je na 50gb disku c:?
co s tím bordelem chce teď dělat? když odpojí 80gb disk - mu nevadí že nenabootuje?
aspoň podle toho printscreenu.
dej mu tip, že až bude chtít příště instalovat systém, ať si nechá v pc jediný disk, a v biosu ať si ohlídá že je nastaven jako první - jinak se v xp dočká nemilých překvapení.

obráceně: může být, něco takového sám tvrdí.
ms má zavedený vlastní prasečí slovník pro "boot" a "system", kterým popírá to co na těch discích skutečně je.
ať to má jakkoli, pro oba případy to originální cd (tentokrát bez dr-dosu) bude potřebovat.
aspoň zkopírovat boot soubory (boot.ini, ntldr, ntdetect.com) na systémový disk může, ale nemusí to stačit.

Už to má hotový. Ten disk, co chtěl sformátovat sformátoval instalačním CD Windows staženým z netu. Potom chyběl NTLDR, protože byl tento disk nastaven v BIOSu jako první- takže jsem ho navedl, jak to přehodit. Ještě dostal radu, aby si disk zapojil na konec kabelu. Oba disky má IDE- podle ST v BIOSu se domníval, že to znamená SATA ( jenže je to označení Seagate disků).