Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HD 6770 a chladič

Vlastním grafickou kartu HD 6770 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 0000000016UN

ä po cca 1h hraní se teplota dostane na 80°C (a dále roste), napřéklad u SW The old Republic, ale u BF3 zůstane na 80°C. V této teplutě už neskutečně grafika "řve" co s tím mám dělat? mohlo by se na to nacpat jiné chlazení? Když si originál schovám a v případě problému bych to přehodil zpět, nepříjdu o záruku? Jaké jiné chlazení tam dát?

je děláno dle m-pola :) ...
vepředu mám dole mezi bednou a diskama jeden větrák co nasává... na CPU je Cooler Master Hyper 212 Plus, který má větrák tak aby foukal skrze chladič do zadní části bedny, kde je další větrák co fouká vzduch z bedny ven za ní... zdroj je otočen tak, aby sál vzduch z pod bedny a rovnou ven.
link na sestavu je zde

btw.: boční strana je stále zalepená originální fólií

nyní jsem pustil ty starwars... mám čekání k připojení na server na hodinku, tak se aspoň zahřeje.. následně odeberu bočnici a uvidím... pak zkusím PC vytáhnout z podstolu na stůl a zkusím to samé.. tak uvidím...

opravdu jsem tam měl 80°C a celkem mne to vyděsilo... dále, jak omezit ten hluk? máš nějakej tip?

Takže to opravdu má málo studeného luftu z toho předního nasávání.
Na té bočnici je perforace, pokud jí máš zalepenou, tak jí zkus "zprovoznit".
(nu a zkus to tak)
Dále ta krabice má ještě dolní pozici pro 120mm fan, pokud se nemýlím.
Jestli je zalepená, tak odkrýt.
( pokud máš na zkoušku ventilátor tak ho tam přidej ať funí dovnitř )
Doufám že ten zdroj, nasává vzduch ze zdola.
Jinak s teplotou klesly otáčky fanu g.karty/hluk?

1. máš pár měsíců zpoždění.
2. však nemusíš, stačí si koupit za pade traktor klapky.
Ticho je a bude jaksi drahé a je šumafuk jestli karta stojí 3 000,- nebo 30 000.-
3. jestli máš levné řešení, tak šup sem sním, nikdo ti snad nebrání
(naopak sklidíš zasloužený aplaus)

ono mozno by stacilo dat dole ten vetrak a nejak do kejsu umiestnic pomalsi 12cm (1000-1200ot), mnozstvo vzduchu 12cm vetraku je enormne vyssie ako tieto male vysavace, tie su uplne na hovno. Ale ten pasiv na tej karte je relativne maly takze hriat sa to bude dost, karte by ale 80° nemalo vadit.
Ale myslim ze nema vyznam to riesit teraz po x mesiacoch.