Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows sdílení počet uživatelů atd

dobrý den,

současný stav:
-5xPC (W98-XPhome)
-dosovská aplikace ve FOXPRO
jeden z těchto PC (w98SE) je "jakože" server, na něm je jeden nasdílený adresář ve kterém jsou DBF soubory.
na všech PC je nainstalovaná ta dos aplikace, ve které je nastaveno že datové soubory jsou v tom sdíleném disku

teďka chtějí do sítě připojit další 2 klienty a nějaká firma která jim dělá správu pc jim tvrdí že max je 5 uživatelů, a že tedy potřebují nový pc jako server (x desítek tisíc) a windows 2003 server (x tisíc).

je nějaké jednodušší nejlevnějsí řešení jak to vyřešit? síť je tam jen kvůlivá té dos aplikaci nic jinšího přes síť nepoužívají (možná ještě nějakou sdílenou tiskárnu)

díky za radu

"firma" neví co mluví. Omezení na počet klientů (celkem 10 konkurenčních spojení) je jen pro "workstation/Pro/Home" verze Windows s jádrem NT (NT, W2000, W XP). Na Win98 tato omezení nejsou, ALE co se týká výkonu, také to je o dost horší než u NT systémů. Nicméně pro 7 PC by to mělo bohatě stačit.

P.S.: Já osobně bych už obstarožní souborovou databázi (tj. např. tu Foxku) hodil velkým obloukem do kopru, je s tím IMHO víc starostí, než užitku (tisk, rychlost, bezpečnost atp.)

diky za nazor,
no oni chteji asi do roku prejit na nejake sql, server pry pobezi na linuxu a stanice budou mit windows
a tedka se jim nechce davat x dalsich penez kvuli tomu aby to rezbehali na rok

soucasny stav jim vyhovuje a potrebuji to poresit tak na 9 - 12 mesicu, takze hledaji nejake nejlevnejsi reseni

PC s Windows 98 muze obslouzit maximalne 5 soucasnych prichozich spojeni. Nepredpokladam ze by vsichni v te firme pristupovali k tem datum soucasne. Takze to ze pridate dalsi 2 stanice by nemelo mit zadny vliv.
Presto bych zauvazoval zda nebude lepsi nasadit nejaky maly server na kterem by bezel Linux+Samba. Muze to byt nejaky postarsi PC ktere koupite v bazaru za 1000Kc.

Presne podle toho odkazu jsem to kdysi u nejakych Windows menil, ted jsi me trochu znejistel, ale jsem si na 99% jisty, ze ta puvodni hodnota kterou jsem menil byla 5. Ovsem je taky mozne ze uz si s tim hral nekdo prede mnou a tech 100 zmenil na tech 5 ktere jsem tam pak videl ja :-)
Kazdopadne at uz 5 nebo 100 u puvodniho tazatele to situaci nemeni.