Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows sdílení počet uživatelů atd

dobrý den,

současný stav:
-5xPC (W98-XPhome)
-dosovská aplikace ve FOXPRO
jeden z těchto PC (w98SE) je "jakože" server, na něm je jeden nasdílený adresář ve kterém jsou DBF soubory.
na všech PC je nainstalovaná ta dos aplikace, ve které je nastaveno že datové soubory jsou v tom sdíleném disku

teďka chtějí do sítě připojit další 2 klienty a nějaká firma která jim dělá správu pc jim tvrdí že max je 5 uživatelů, a že tedy potřebují nový pc jako server (x desítek tisíc) a windows 2003 server (x tisíc).

je nějaké jednodušší nejlevnějsí řešení jak to vyřešit? síť je tam jen kvůlivá té dos aplikaci nic jinšího přes síť nepoužívají (možná ještě nějakou sdílenou tiskárnu)

díky za radu

"firma" neví co mluví. Omezení na počet klientů (celkem 10 konkurenčních spojení) je jen pro "workstation/Pro/Home" verze Windows s jádrem NT (NT, W2000, W XP). Na Win98 tato omezení nejsou, ALE co se týká výkonu, také to je o dost horší než u NT systémů. Nicméně pro 7 PC by to mělo bohatě stačit.

P.S.: Já osobně bych už obstarožní souborovou databázi (tj. např. tu Foxku) hodil velkým obloukem do kopru, je s tím IMHO víc starostí, než užitku (tisk, rychlost, bezpečnost atp.)