Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 OS v PC

Zdravím,
Chci se zeptat, jestli jde(popř. jak) dát na jeden PC 2 OS. Důvod je ten, že mám XP(mám je rád, a tak se ho nechci zbavit:D) a potřeboval bych tam i Win 7 kuli Battlefieldum, ktere na Xp nejdou(treba pri spousteni PC bych si jen vybral, jaky OS chci spustit) Díky za odpovědi.

1. rozdelit disk na 2 oddily - zde obvykle ztratis data
2. nainstalovat starsi system, je jedno na jaky oddil - zde obvykle ztratis data
3. nainstalovat novejsi system na zbyvajici prazdny oddil

Pokud mas nainstalovane Win7 a chces doinstalovat WinXP, je to slozitejsi, protoze instalaci WinXP prijdes o zavadec windows 7, musis jej pak nasledne opravovat, musis WinXP zaregistrovat po oprave do zavadece...

Pokud nemas rozdeleny disk a mas na nem funkcni system, existuji nastroje, ktere dokazi disk rozdelit bez ztraty dat.

nezničí a ani nespomalí..
...odporúčam si disk rozdeliť na 3 oddieli napr. C-XP, D-Data, E-Win7..
...D-Data ako spoločné pre XP aj Win7...
...do C bootovaním nainštalovať starší systém XP a Win7 inštalovať do E priamo z XP bez bootovania, aby si Win7 prevzal označenia oddielov z XP a nevytvoril svoje vlastné...

bez rizika straty údajov to nepojde...treba zálohovať.
...D budeš musieť rozdeliť na dva oddieli D a E...
...je veľa softu, ktorý sa chlubí tým, že dokážu rozdeliť oddiel na viacej častí aj bez straty údajov...
...mám skúsenosti z Acronisom Disc Director, ktorý to vraj tiež dokáže, ale radšej som zálohoval..