Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací

Nazdárek, mám dotaz ohledně instalace. Od kolegy jsem dostal starší počítač s tím, že je strašně pomalej a on tomu nerozumí a co že s tím jde dělat.
Jelikož má originální Win XP HP, tak jsem mu navrhl, že to přeinstalujeme "měl je 3 roky a start trval cca 15 min". Všechno jsem zazálohoval a přeinstaloval a pak to začalo. Instalace win xp bez problémů, ale jak jsem začal instalovat ovladače a programy, tak to zamrzalo a někdy se to už nerozeběhlo.
Zrestartoval jsem ho a naskočila hláška, že nejde načíst windows a že cybí hal.dll. Oprava přes cd nepomohla. Tak jsem to znova přeinstaloval a při stahování aktualizací to udělalo zase a prosichr chyběl soubor drvmain.sdb a zase to nejde spustit. Na potřetí se to nějak povedlo a tak jsem to vrátil a kolega teď volal, že mu se mu to při stahování aktualizací zaseklo a asi hodinu to nic nedělalo, tak to restartoval a ono to zase nechce naběhnout a zase to píše že něco chybí.
Už jsem z toho nešťastnej a nevím čím to může být? Nemám PC doma, tak nenapíšu ani co má všechno ve vnitř, ale v pondělí to pojedu asi znova přeinstalovat, pokud nebudete někdo vědět čím to je.
Za každou radu díky.

Je pravda, že tam byl prach, tak za tři roky a procesor nebyl skoro vidět. Deska byla taky potažená vrstou prachu. Všechno jsem vyčistil, ale nic jsem netesloval. Měl jsem na to jenom jeden den, že na to spěchal.
V pondělí jedu k němu, tak jsem zvědavej co to bude dělat po další instalaci. Potom to i otestuju.
Zatím díky za rady.

Instalační CD je jeho originální win xp hp s licenčním číslem. Ale nevím kam tenhle dotaz vede. Vždyť jsem psal, že instalace proběhla vždy korektně, ale problém nastal po instalaci programů, nebo při stahování aktualizací a pokaždé, když to přestalo fungovat, tak tomu chyběl, nebo byl poškození jiný soubor.

Už si vážně nevím rady. Tak to vypadalo na ten HDD, dal jsem tam jinej a 3 dny to šlapalo v pohodě a dneska se to zase zaseklo a nic to nedělalo. Tak restart a už zase. Sice nechybí žádný soubor, ale naběhne klasická obrazovka, že systém win, byl nestandartně vypnut a jeko ho chci nastartovat. Stav nouze, poslední známá konfigurace, prostě klasika, ale když dám jakoukoliv možnost, tak se to zrestartuje a jede to od znova. Je docela zajímavé, že když jsem ctěl udělat nějakou diagnostiku, tak to nešlo spustit z cd, ale musel jem to hodit na fleshku a pak testovat. Asi to vezmu a hodím to z okna. Budu vděčnej za každej postřeh co Vás napadne.