Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook jako wifi router= problém s připojením

Ahojte, udělal jsem si na ntb bezdrátovou sít tak že to vysílá wifi signál, ale mám takový problém =( novější telefon tu sít vubec nenajde, ale vubec ani tuk, ostatní ano ale tu moji nenajde(Sony Ericson Xperia Neo android 2.3.4) ale zato moje stará nokie N78 jeste klasické konstrukce tu sít v pohodě najde a mužu se připojit na internet a štve mě to ani nevítě jak, protože tam je mi to na prd potřebuju wifi na novém telefonu =( Nevíte čím by to mohlo být? KDyby chyba v telefonu tak nevím jaká, ostatní sítě najde a kdyby v PC tak taky nevím jaká chyba protože jsem ten telefon jěka neblokoval =( Prosím poradte, děkuji
Zmena predmetu, pôvodne: NOTEBOOK JAKO WIFI ROUTER= PROBLÉM S PŘIPOJENÍM (los)

Ta sít by neběžela furt jen dočasně a navíc proč nulové zabezpečení? Dá se tam nastavit ruzné šifrování hesla atd... a navíc to nemá velký dosah a v bytě nebydlím takže je to OK a špatně to nefunguje když to na 4roky starém telefonu běží ale na par tydnu starém ne...

To vyzera na chybu v ovladaci pre wifi.
Prijimace wifi v telefonoch su nastavovane na velku citlivost, preto ti stary tlf. ukazuje len o jednu ciarku menej ked si isiel dalej. Bohuzial nastavenie na velku citlivost potrebuje velmi precizne riadenie utlmu prijimaca pri silnych signaloch a tiez aj velkej chybovosti. Pokial tlf.nezobrazuje siet (ani okolne siete) je velka pravdepodobnost, ze sa mu stracaju ramce kvoli velkej chybovosti, ktore AP vysiela v pravidelnych intervaloch 10x za sekundu. Chybovost bude na hranici 100%, kedze ani jeden z 10 ramcov za sekundu nechyti. Ak by chytil co i len jeden z 10, tak by si videl nazov siete, tak ako na druhom tlf.

Este moze robit problem skryta siet a to zvlast ak je na kanaloch 12 a 13.

To oznamování na to nemá vliv, zkoušel jsem to... ted jsem se dozvěděl, žeprej android si neporadí s připojením typu adHoc ale symbianova nokia ano.... což mi přijde jako trošku takový paradox že par let stara nokie to zvládne a téměř nový android ne...

- podle toho, zda už máš doma router či ne, se rozhodneš, zda chceš router nebo AP.
- airlive vyresetuješ do defaultu (po nabootování jednotky (status LED přestane svítit) stiskneš reset čudl po dobu min 10 sekund - status LED začne blikat)
- na PC si nastavíš IP adresu 192.168.100.100/24bitů
- vyčkáš až airlive nastartuje (status přestane svítit) a připojíš se prohlížečem na 192.168.100.252, jméno a heslo je admin a prázdné heslo nebo airlive
- ve webovém rozhraní zařízení nakonfiguruješ podle potřeby (viz první bod)

viz: http://fs.airlive.com/airlive_fileserver/uploads/F AQ/WL-5460AP%20v2/Reset_procedure_of_WL-5460APv2.p df

manuál zde: http://fs.airlive.com/airlive_fileserver/uploads/E nglish/support/AirLive_WL-5460APv2_Manual.pdf

na té krabičce a a na obalu je jen WL-5460AP takže to asi V2 nebude nevím.... a fw pro konfiguraci toho wifi připojení tam je jen na V2 ne?... jsem už přišel o nervy ta krabička mě neposlouchá podruhé mě to nechtělo do toho nastaení pustit když jsem postahoval těch fw více a restartovat se to nechtělo znovu taky tak jsem to odpojil... pak furt svítila jen kontrolka status a nechtěla zhasnout.

přechod na v2 je možný, viz tisk.asp

Upgrade Procedure (upgrading from older non-WL-5460APv2 firmware):

1. Please update the firmware using "Intermediate-firmware.bin" file first.

2. Please do not power off or touch the web page until the upgrade is completed.

3. After upgrade is completed. Refresh your web browser.

4. Then update the firmware using "WL-5460AP-v2-e8-firmware.bin"

Asi to vzdávám =(... dělám vše podle návodu, když spustím 5460recovery.bat tak mi to pak hodí hlášku že program tftp přestal pracovat, i přez to to napíše že recovery proběhl... Pak když se chci přihlásit do konfigurace zadám do prohlízece 192.168.100.252 tak se nic nestane "Vypršel čas spojení"...