Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha Windows

Potřeboval bych zálohovat aktuální konfiguraci Win XP a nevím jaký je na to programMůže být i placený ale nejradči česky. Přinejhorším se s angličtinou nějak poperu.

Pro tazatele: na www.ovsem.net najdeš návod jak s TrueImage zacházet (jak záloha tak i obnova), článek mají česky i s obrázkama.

Já zase přešel od Ghosta k TrueImage, pochopitelně EN verze. Jaksi se hodí používat systémový nástroje v angličtině - stavovská čest :-)

Ghost mi plně vyhovoval, ovšem poté co ho koupil (PowerQuest?) a udělal z něj něco jinýho než byl (už nedělá zálohy .gho, ale cosi jinýho) jsem ho přestal používat. Důvod je ale o něco složitější než jsem tu naznačil...

Pavel

Já používám starého dobrého Ghosta z Norton SystemWorks 2004 Pro a zatím mi stačí/vyhovuje. Pouze bootovací disketovou verzi.

Po přechodu na Vistu :-/ se budu ohlížet po něčem novém, co ji zvládne. Nevím jak Ghost, Ale Arconis TrueImage 9 (ani Disk Director Suite 10) na Vistu zatím ready není...

Nevím jak Ghost, Ale Arconis TrueImage 9 (ani Disk Director Suite 10) na Vistu zatím ready není...

Nevím jak to přesně myslíš, ale já jednou nainstaloval (do WinXP), vygeneroval boot CD a od té doby je šumafuk jakej systém je na PC, důležitej je souborovej systém...

Pavel

Můžeš zkusit Bod obnovení, ale hlavně by tě měla trknout volba
Zálohování Start - Programy - Příslušenství - Systémové nástroje -
Zálohování, je to velmi jednoduché a účinné. Na rozdíl od některých programů
si zvolíš jen to, co chceš. Doporučuji vynechat nainstalované hry v P-Files,
ty zabírají hafo místa, takže stačí si zálohovat sejvy. Taky zálohování registrů
je třeba zaškrtnout před samotným zálohováním, jinak postačí import předem
exportovaných komplet registrů. Takže bohatě stačí zatrhnout složky Windows,
Program Files ( bez her ), Dokumenty a není co řešit. Ideální je uložit si
zálohu na druhý HDD nebo jiný oddíl HDD. Pohoda, veget, lípa.

Wellky, tohle je na registry. Zálohování komplet ve Windows v klídku zálohuje a přepíše
všechny zvolené soubory, takže i po formátu HDD zvolíš obnovu ze zálohy vtipně
uložené na jiném oddílu HDD atd ... Prakticky nikdo to nepoužívá.
Klidně se dá záloha "qic" uložit i na aktuálním HDD, ale nezálohuje se vše,
některé běžící programy a soubory vykazují problém.