Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit na wifi (W7)

Ahoj,
mohl by mi prosím někdo poradit s wifi připojením na wifi? Jsem v tomto absolutní začátečník. Mám netbook packard bell dot se-221 (s Win7 Starter :-C ).
Když se připojím k našemu routeru přes UTP, internet mi funguje - pokud se ale chci připojit pres wifi, napíše se mi: Windows se nemohl připojit k síti blabla
Zajímavé mi ale prijde toto: Když jsem odpojený (drátove) a pokouším se pripojit bezdrátove na jakoukoliv wifi (moje, cizí, zabezpecené i nezabezpecené) wifi vubec nepripojí, porád: Windows se nemohl pripojit k síti blabla

Jakmile se ale připojím drátově, a pokouším se ješte k tomu připojit bezdrátově, tak na cizí zabezpečené se připojím - chce to po mě heslo (neznám ho) ale na můj router (bez hesla) se opět nemohu připojit na můj router.
Wifi se chová nějak divně, na netbooku mi vše hned fungovalo bez jakýchkoliv konfigurací - až na wifi.

Zkoušel jsem už i aktualizovat ovladače ale pořád nic, vůbec nevím, co v těchto případech kontrolovat, konfigurovat...

Já vím jak se zapíná wifi, také ji mám zapnutou, problém je v tom, že nefunguje jak má. Nevím, jestli je problém v mém netbooku nebo v routeru.
Wifi zapnu a "vidím je" v okolí ale nemůžu se k nim připojit :-(
Na operačním systému jsem zkoušel i různé diagnostiky a opravy sítě - všechno je ok, žádný problém.

Chtěl jsem si i router zaheslovat ale neznám k němu heslo. Soused (pracující pro providera) nám doma všechno udělal ale heslo k routeru nám nedal :D
Musím počkat až se vrátí (během pár dnů) a zeptat se ho co se děje.

Když zadám adresu 10.0.0.1 tak bych se dostal do nastavení routeru, ale neznám jméno a heslo. Zkoušel jsem i výchozí ale nic, je jiné.

Šel jsem teď do města a zkoušel se připojit na jiné wifiny. Dohromady jich bylo asi 50 - zjistil jsem, že pokud je wifina nezaheslovaná, nepřipojí se.
[nicqk.jpg]

- pokud je zaheslovaná, vyzve mě to alespoň k zadání hesla, jestli to bude fungovat po zadání hesla nevím...
[http://img221.imageshack.us/img221/262/21574924qnl d.jpg]

Tak už je to všechno vyřešené. Problém byl v tom, že router je zabezpečený tak, že se připojí jenom určité MAC adresy - není to na heslo. Protože tam moje MAC ještě nebyla přidaná, router ji odmítal a tudíž: Windows se nemohl připojit k síti...

Stačilo zadat do webového prohlížeče IP: 10.0.0.1 přihlásit se a přidat MAC netbooku do seznamu.