Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Text k obrázku

Zdravím,

mám otázečku:
1) Nevíte někdo o nějaké možnosti jak k obrázku přidat text ???

Ale mám na mysli, aby text nebyl součástí obrázku.
Aby nejlépe při spuštění(například prohlížečem obr. a faxu) ... se zobrazil obrázek a nejlépe někde poblíž(třeba pod ním) napsaný text.
Ale aby zase při poslání takovýchto obrázků k vytištění, oni vytiskli jen čistý obrázek.

2) Jak a v čem vytvořit prezentaci obrázků na CD? Pokud se nemýlím, tak je to nějaká možnost vypalování(v programech), ale opět mám podmínku s komentáři k obrázkům, viz bod 1.

Nemám s tímto praktick žádné zkušenosti, tak uvítám všechny nápady, nejlépe osvědčené :).
Předem díky, M.

1) jediná možnost mě napadá vytvořit html stránku (obrázek s popiskem). Obrázek bude uložen samostatně a půjde tedy i vytisknout bez textu.

2) toto téma (prezentace obrázků na CD) se už v poradně řešilo, zkus pohledat. Ale když máš podmínku odděleného textu, tak opět asi jedině html. Nebo možná PowerPoint. Záleží, v čem to CD budeš chtít pak přehrát?

Tak jsem se k tomu dostal zase, pročetl něco, ale moudřejší nejsem.(asi svojí vinou)
Přes HTMl určitě ne(ačkoliv to je asi nejlepší). Powerpoint, opravdu ne, při představě že tam rvu třeba 1000 obrázků se mi dělá špatně.

V čem to budou přehrávat nevím. Přepoklad PC, ale třeba si sednou k TV.
Mimochodem, te´d vidím že mi Ashampoo vůbec nenabízí možnost vypálení Foto - CD.

Všechny hodím do JPG, takže v tomto problém nebude(přehraje snad vše).
Pokud tedy tam nejde nějaký "nepřímý" efekt s textem, tak to zkrátka hodím do texťáku vedle, ale aby PC nabídlo nějaké přehrání fotografii (teď jsem si strčil do mechaniky datové cd s fotama - nic smysluplného nenabídlo) a stolní přehrávač třeba rovnou začal přehrávat.(Nevím, hádám jak by to mohlo fungovat)

Jinak díky za odpověď, já se k tomu dřív nedostal, omluva.
M.

Mimochodem, te´d vidím že mi Ashampoo vůbec nenabízí možnost vypálení Foto - CD.

pretoze ziaden specialny format "foto cd" neexistuje. foto CD je datove CD s fotkami. Ak to chces animovane budes muset to ulozit ako video CD.

S tym textom - nepamatam sa ze by som niekedy v zivote zakopol o nejaky obrazkovy format ktory by take nieco umoznoval, ja by som povedal ze to mozne neni mat ten text v jpg alebo inom obrazkovom formate.
Ked velmi chces tak si urob zmysluplne nazvy fotiek a normalny prezerac fotiek (napr. irfan) vzdy zobrazi s fotkou aj jej nazov (suboru).

Nemám vyzkoušeno, ale myslím, že by šlo v Picasa. Jdou tam k fotkám přidávat komentáře, které nejsou součástí fotografie. Tedy jsou, ale v exif, kde normálně vidět nejsou. Takže při tisku se komentář nezobrazí. Zobrazí se jen v Picasa, takže se musí přiložit ale k CD a prohlížet fotky s tím komentářem jdou proto prohlížet jen v PC.

Děkuju všem.

Přibalovat k tomu program se nám nezdálo úplně vhodné - jinak by to asi bylo to pravé.
Obrázky na dvakrát také ne - žádné by se tam pak nevešli.(Bude tam velké množství)
Zničil jsem i DVD s Video formátem, JPG bohužel úplně předělal, a stejně by mi to nevyhovoval, takže tak.

Zkrátka už od počátku se jevilo, že toho nijak normálně nelze docílit.
Přiložím k tomu texťák.

Takže díky.
M.