Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GPS Garmin Legend

Kolega zakoupil GPS Garmin Legend (dostal k tomu zdarma kolo Madison :))) a součástí je propojovací kablík pro připojení k PC přes RS232 (COM). Na ntb má pouze USB a tak by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost, že lze použít redukci USB/RS232 viz např.
http://www.okcomputers.cz/redukce-usb-rs232-serial- port-usb11/d-49559/
product.php
a že s tímto přístrojem fungují. (Uvádí se, že tato redukce nevytvoří plnohodnotný COM port). ..... Díky

Takže redukce (konvertor) USB/RS232 je doma a funguje. Instalace si vytvořila COM8 a GPS bez problému komunikovala s MapSource na PC i když jsem ten port změnil na volný COM2.
Je to tohle zařízení: http://www.aten.com/products/productItem.php?pid=20 05022316346005&psid=20050117102915002&pcid=20050107 104554001&layerid=subClass5 , nevím ale odkud to ta firma bere (českého prodejce s tímto typem jsem nenašel).
Stálo to 490 Kč, takže cca o 150 Kč více než na i-netu, ale zase odpadlo poštovné a navíc ta možnost odzkoušení před koupí je také k "nezaplacení".
Takže nyní je už můj dotaz definitivně vyřešen. Děkuji všem za rady a projevený zájem.