Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungujou mi některé klávesy.

Ahoj,

mám problém s klávesnicí, nefungujou mi oba shifty a obě ctrl. Ze začátku to bylo jen občas, ted už to je stále.

Nejsem žádnej počítačovej expert, zatím sem jen zkoušela restartovávat, nepomohlo. Vypojit a zapojit, ale také to nepomohlo. Klávesnice je na USB a značka Logitech.

Předem děkuji za případnou radu.

Šroubovák a trocha zručnosti. Uvnitř obvykle bývají folie s vodivými cestami (natisknutými), jedna nahoře, jedna dole, mezi nimi třetí, izolační folie s otvory. Může být nějaká špína na těch foliích, konkrétně na těch vodivých cestách, v místě stisku kláves, tedy tam, kde se horní a dolní folie po stisku klávesy dotknou. Opatrně umýt jarovou vodou (je-li třeba), nechat vysušit. Pozor, nesmíš ty folie poškrábat, hlavně ne ten vodivej tisk! Pak by to nemuselo vůbec fungovat.
Samozřejmě ty folie nejsou v každé klávesnici, ale ve většině to tak je.

Ja klavesnicu cistim tak ze ju otocim hore nohami a trasiem s nou. Velmi efektivne, clovek sa az divi ze co tam v tej klavesnici vsetko mal :)
Ak to raz ide a raz nejde tak je asi nalomeny nejaky plosny vodic, ak nepomoze moja skvela cistiacia metoda ;)) tak by som ju asi vyhodil