Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výroba UTP kabelu z telefonního kabelu - jde to?

Dobrý den,mám doma obyčejný klasický telefonní kabel:( http://www.zbozi.cz/vyrobek/telefonni-kabel-4-zily -rj11-rj11-5m-bily-logo/ ) a potřeboval bych UTP kabel,mohl bych z něho udělat UTP kabel použitím dvou koncovek RJ45?? Moc díky za odpovědi na možná trapnou otázku....:-):-)

Změna předmětu, původně: Výroba UTP kabelu
Změna kategorie, původně: Internet (host)

Jak to občas dělám, musím tě, MM.., poopravit, tentokrát spíše doplnit. To kroucení je opravdu nutné, ale ne samo o sobě. Nejde totiž snad ani tak o nějaké rušení, ale o IMPEDANCI. Aby byla dodržena, musí být vodiče z páru navzájem fixovány v určité vzdálenosti, dané průměrem použitého vodiče. Toho se dosáhne tloušťkou izolace a vzájemným zkroucením. Potlačení rušení má sice také svůj pozitivní význam, ne že ne, ale ne tak velký (představte si svazek, dejme tomu, 100 kabelů: je zde 100 párů se stejným stoupáním zkroucení, tj. navzájem se nekompenzujícím z hlediska rušení, po kterých se přenáší signál stejného typu. Kdyby rušení bylo rozhodujícím parametrem...)

tak to doplním. zkrut kabelu se odvíjí již z dávné historie nedzemních vedení, kde docházelo k přeslechům. Proto se nadzemní vedení začala křižovat, což ještě zahlédneme kolem železnice, křižovací krok je 2 , 4 a8km. Křižují se nejen vodiče *a a *b* vzájemně, ale i polohy párů vodičů třeba z levé strany sloupů na pravou, ale také výškově.
Odtud se dostalo vlastně křižování vodičů do kabelů , někde jako dlouhý zkrut (silové kabely), někde jako krátký zkrut - sdělovací kabely a vodiče. Říka se tomu twist nebo česky zkrut. A poučívá se různá délka zkrutů stejně jako u vedeních na sloupech...

Děkuji Vám za dlouhé rady ohledně kabelu,ale už jsem rozhodnut. A mohli by jste mi ješte poradit s tím tplinkem(viz nahoře)? Jak by komunikoval s tím huawei a jestli nemáte někdo zkušenosti s jeho kvalitou a dosahem wifi?? Moc díky:-):-).

ještě jednou a pomalu:
- tplink má o 3db delší anténu
- tplink má modernější wifi lite-n
- tplink značí odpojitelnou anténu v názvu zkratkou "nd". můžeš místo ní dát třeba 8db tyčku.
dosah ti nikdo nezaručí.
pokud ti v tvých podmínkách nestačí samotná anténa, je lepší to řešit přídavným ap, protože jinak bude signál kolísavý a rychlost připojení bídná.

Jsem tu zase a opět otravuji:-).. Ještě mi pořád vrtá hlavou:x:mám doma ethernet kabel,který jsem dostal k modemu od O2,a ten má opravdu jen 4 dráty a je o trochu slabší než klasický utp,zapojen je takto:kabelr.png a funguje mi na propojení modemu s routerem,šel by tento kabel udělat i z telefonního,který má také 4 dráty,nebo by se ztrácela kvalita,protože utp kabel je silnější než telefonní?? Už se Vám omlouvám za časté otravování se stupidní otázkou,ale prosím ještě jednou mi poraďte:-):-).