Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru TL-WR340G

Dobrý den,
Nemáte někdo prosím zkušenost s nastavením síly signálu na WiFi routeru TL-WR340G? V pokoji vzdáleném cca 8m přes strop nenajdu žádný signál. WiFi normálně vysílá, když jsem u něj, tak se připojím. Výrobce uvádí dosah "až" 100m v zastavěném objektu. Nemáte prosím někdo nějakou radu? Předem děkuji.

V pokoji vzdáleném cca 8m přes strop

mám to v paneláku podobně, na obou koncích 5db antény, a na tom druhém konci holt signál kolísá a je to na prd. u vzdáleného pc navíc nesmí kolem antény viset žádné kabely, jinak nemá signál vůbec.

TL-WR340G

průměrná 3db anténka neodpojitelná, zastaralý 54g režim - i když jestli to máš jen pro připojení přes strop je to jedno, tam "n" nepomůže. ale kvůli té nesmyslné anténě - tento typ ti doporučil kdo?

No doporučil mi ji prodejce

to už jsem tu v souvislosti s tímto křápem četl :/

přes strop je totiž zásadní problém: vzdálenost co udáváš jen tak (přes železobeton) neprosvítíš, a ani se ziskovější anténou si moc nepomůžeš.
to je panelák, nebo rodinný domek? je nějaká šance protáhnout do horního patra lan kabel podél trubek? pak bys totiž ten krám využil jen pro jedno patro (nejvýš dva sousední pokoje), a pro druhé patro vzít normální typ s delší anténou / více anténami, prostě pro modernější wifi-n.

v dolním patře pokrýváš kolik pokojů? v horním kolik?
router s anténou ti nemůže stát u plechového pc, pokud mu ta bedna stíní v některém směru. má být na stole nebo na zdi. já dávám na bok skříně, protože na panel to není dobrý nápad.
jeden router je tam kde máš přivedený kabel od providera. vedle pc to být nemusí - když je wifi, má hlavně pokrývat rovinu kolem sebe.
z něj se vytáhne kabel, nějakou dírou protáhne do horního patra, kam se přikoupí druhý router. ten bude zapojený jako wifi switch, už se to tu nastavovalo a zapojovalo 128x.
tak zístáš normální pokrytí wifi a 3 lan zásuvky v dolním patře, plus normální pokrytí a 3 lan zásuvky v horním patře.
ve kterém patře chceš provozovat více notebooků, do něj přikoupíš novější model routeru s rychlejším wifi-n. minimální model je wr741nd, ale dvouanténové (wr841...) odvedou větší práci.

jediným pomalým routerem s imitací antény ten dvoupatrový barák rozumně wifi nepokryješ. čili přikoupení nějakého kousku je nutné, využiješ oba.

V dolním patře mám pokrytí 2 pokojů, a nahoře 4 pokoje. Každopádně, když jsem dal router pryč od stolního počítače, rázem signál je :)) Pouhé přemístění mi rázem vyřešilo celý problém. Moc děkuji, nebýt Vaší rady, asi bych byť tak banální problém nevyřešil. Ještě jednou DĚKUJI