Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem České uvozovky ve Wordu

Ahoj, mám takový problém - když do Wordu (a teď zjišťuji, že i kdekoliv jinde) napíšu uvozovky /Shift + tlačítko s ů/, napíší se mi anglické (nahoře "), místo českých dole. Klávesnici bych měl mít českou (aspoň dole v liště svítí CS). nevíte, co s tím?
Díky za odpověď.

Nevím, kde se to nastavuje. Ve Wordu (MSO2000 i MSO2003) to mám podle normy, v Poznámkovém bloku "takto". Z toho soudím, že to musí být někde ve Wordu. Fuguvat by to mělo takto:

Problémy s uvozovkami řeší různé programy různě. Word je nastaven tak, že uvozovka vložená z klávesnice po mezeře je chápána jako počáteční a uvozovka vložená bez předchozí mezery se chápe jako koncová. Pokud máme nastavenou češtinu jako jazyk a českou klávesnici, jsou uvozovky podle českých pravidel (první dole a druhé nahoře). Anglický tvar uvozovek dostaneme přepnutím na anglickou klávesnice nebo přes Vložit/Symbol.../Speciální znaky. Vloží-li uživatel mezeru nevhodně, dostane i nevhodné uvozovky.

Co udělá Alt + 0132 (levý Alt)?

Jedna vec je, ako ich dostať do Wordu - ako automatické (čo je Tvoja otázka),
iná vec je,
že úvodzovky: slovenské aj české,
sa píšu nasledovne:
Prvá - 99 (dole),
Posledná - 66 (hore).

Čo nie je zanedbateľná informácia.

Tvar "uvozovky" je v češtině považováno za nesprávné, správně to má být „uvozovky“, dva palce (") nejsou uvozovky („“). Také by mě zajímalo jak to napsat jednodušeji, jelikož mám notebook a nemám numerickou klávesnici tak mi tedy nezbývá než ty znaky vždycky zdlouhavě zkopírovat. Jde mi o to psát to zde, v prohlížeči, to opravdu neexistuje jednodušší způsob?

Musíš si zadat do automatických oprav, že chceš zaměňovat znak palců za uvozovky a nechat zapnuté to automatické formátování na české uvozovky. Jen pozor, kdybys někdy opravdu potřeboval napsat ten znak pro palce, tak je potřeba to ručně opravit, ale to není v češtině úplně běžné, pokud člověk nepíše o trubkách nebo úhlopříčkách obrazovek.