Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux openSUSE GNOME3 se spouští jen v Failsafe, je pomalý a nefunguje plocha

Nedávno jsem k WinXP přiinstaloval Linux openSUSE 12.1 (Asparagus) s prostředí KDE, ke kterému jsem pak přiinstaloval prostředí GNOME když spustím počítač tak je vše normální až k zavaděči. Když vyberu:
-openSUSE tak se objeví konzole s klasickým openSUSEovým pozadím(jen o něco tmavším)

-openSUSE Failsafe tak se začne načítet pozadí a po hvíli se objeví okno s textem:
Jejda! Něco se pokazilo.
Došlo ke komplikacím a systém se nepodařilo obnovit
Odhlaste se prosím a zkuste to znovu
(pod tím je tlačítko "Odhlásit se")

po odhlášení se zobrazí přihlášení kde si můžu zvolit rozhraní(volím GNOME)
po přihlášení se zobrazí plocha, lišty, přepínač ploch...
ALE: -Nereaguje pracovní plocha(na kliknutí pravým ani levým tlačítkem)
-Počítač je pomalý(nebo spíš aplikace jsou pomalé)
-Nelze instalovat moduly(např. Flash player)
-V aplikacích jsou často chyby(některé se ani neotevřou)

Konfigurace:
Systém: SUSE Linux
Vydání 12.1 (Asparagus)
Jádro Linux 3.1.0-1.2-default
GNOME 3.2.1
HW
Paměť: 1,5 GiB
Procesor: AMD Athlon(tm) MP
Graf. Prostředí
Výrobce: nVidia Corporation
Modul: GeForce FX 5500
2D ovladač: fbdev
3D ovladač: swrast(Bez 3D akcelerace)(7.11)

*KDE jde spustit také jen ve Failsafe
Prosím pomozte, nemám s Linuxem dřívější zkušenosti

Ta hlaska sa mi nezda oficialna, podla mna je to doinstalovany Gnome z nejakeho neoficialneho zdroja a preklad robil vtipalek.
Ale mas pravdu, ze linux ti vo vseobecnosti nepovie, kde je chyba, ten system vychadzal z trerminalovej koncepcie a predpokladal ake take uzivatelska znalosti cloveka co za nim sedi.
Logy sa vo vseobecnosti nachadzaju v adresari /var/log/, pokial nie je definovane inak bude vsetko podstatne v syslogu.

podíval jsem se do logů nenašel jsem syslog ale v Oorg.5.log jsem našel tohle:
[ 26.558] (II) Module dri2: vendor="X.Org Foundation"
[ 26.561] compiled for 1.10.4, module version = 1.2.0
[ 26.561] ABI class: X.Org Server Extension, version 5.0
[ 26.562] (II) Loading extension DRI2
[ 26.562] (==) Matched nvidia as autoconfigured driver 0
[ 26.562] (==) Matched nouveau as autoconfigured driver 1
[ 26.562] (==) Matched nv as autoconfigured driver 2
[ 26.562] (==) Matched fbdev as autoconfigured driver 3
[ 26.562] (==) Matched vesa as autoconfigured driver 4
[ 26.562] (==) Assigned the driver to the xf86ConfigLayout
[ 26.562] (II) LoadModule: "nvidia"
[ 26.572] (WW) Warning, couldn't open module nvidia
[ 26.573] (II) UnloadModule: "nvidia"
[ 26.573] (II) Unloading nvidia
[ 26.573] (EE) Failed to load module "nvidia" (module does not exist, 0)
[ 26.573] (II) LoadModule: "nouveau"
[ 26.580] (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/nouveau_drv.so

nechtěl jsem sem dávat celej log protože to je dost dlouhý. A potom ještě o něco níž byly taky nějaký Warningy(WW):
[ 26.609] (WW) Falling back to old probe method for fbdev
[ 26.609] (II) Loading sub module "fbdevhw"
[ 26.609] (II) LoadModule: "fbdevhw"
[ 26.615] (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/libfbdevhw.so
[ 26.616] (II) Module fbdevhw: vendor="X.Org Foundation"
[ 26.616] compiled for 1.10.4, module version = 0.0.2
[ 26.616] ABI class: X.Org Video Driver, version 10.0
[ 26.616] (WW) Falling back to old probe method for vesa
[ 26.616] (II) Loading sub module "dri"
[ 26.616] (II) LoadModule: "dri"
[ 26.627] (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/libdri.so

chcete sem hodit ještě něco třeba to co bylo mezi tím.