Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odhlášení telefonní linky

Zdar,
dotaz pro všechny, co doma odhlásili povnou linku:
Rušíme doma pevnou lajnu, takže mě zajímá, když bydlíme v rodinným domě, jestli si Telecom sebere lajnu i s drátama, nebo dráty nechá a pouze si odnesou aparát a linku vypnou?
Drát máme taženej přímo od sloupu na zeď baráku.

Já pevnou rušil nedávno, zavolal jsem na infolinku, domluvil se na zrušení, nadikroval email, operátorka mi poslala přesný instrukce, znění, adresu a všechny náležitosti. Současně mi nabídli "odpojení na zkoušku na 6 měsíců" za 1 Kč, příchozí hovory funkční, odchozí ne. Po půl roce se ozvou a domluvíme se na fyzickým vrácení přístroje. Dráty zůstanou kde jsou.

Už se chovají slušně, domluvit se s nima dá.

Pavel

Ovšem nepřej si rušit linku po zemřelém. Mě před rokem zemřel otec. Byl před tím čtyři měsíce v nemocnici, pevnou linku měl na sebe a po dobu pobytu v nemocnici jsem jí platil. Po úmrtí jsem volal na Telecom, že chci linku zrušit. Prý to nejde. Jak, nejde? Odhlásit může jen majitel a když zemřel, tak to zrušit nejde - jedině jim můžu přinést osobně (!) někam do Hradce (na to mám tak kdy!) notářsky ověřené potvrzení úmrtí - v té době jsem neměl ani úmrtní list, ten dorazil až po třech měsících. Ale jestli chci linku převést na sebe, to můžou udělat hned ::). Tak jsem jim ultimativně oznámil, že majitel linky zemřel a tudíž nemůže platit a ať si z linkou dělají co chtěj. Telefon jsem odpojil (aby náhodou někdo nezavolal). Každý měsíc chodí faktura, já na ní napíšu "Zpět - adresát zemřel" a hodím do schránky. Dodnes to číslo zvoní. Připadám si jak u blbejch. :))