Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odhlášení telefonní linky

Zdar,
dotaz pro všechny, co doma odhlásili povnou linku:
Rušíme doma pevnou lajnu, takže mě zajímá, když bydlíme v rodinným domě, jestli si Telecom sebere lajnu i s drátama, nebo dráty nechá a pouze si odnesou aparát a linku vypnou?
Drát máme taženej přímo od sloupu na zeď baráku.

loading...

:-)
Jo, dnes nám došel dopis, že výpověď potvrzují, ale vyzývají nás, jestli si to opravdu ještě nechceme rozmyslet.
Možná bysme tu lajnu použili, ale až pokud bude ADSL připojení možný bez nutnosti mít zároveň telefon (hlavně s paušálem, klidně bysme doma brali pevnou lajnu s dražším hovorným, ale bez toho paušálu). Ale aby to neudělali jako na SK, kde ADSL s telefonem stojí jako ADSL bez telefonu.

Já pevnou rušil nedávno, zavolal jsem na infolinku, domluvil se na zrušení, nadikroval email, operátorka mi poslala přesný instrukce, znění, adresu a všechny náležitosti. Současně mi nabídli "odpojení na zkoušku na 6 měsíců" za 1 Kč, příchozí hovory funkční, odchozí ne. Po půl roce se ozvou a domluvíme se na fyzickým vrácení přístroje. Dráty zůstanou kde jsou.

Už se chovají slušně, domluvit se s nima dá.

Pavel

Ovšem nepřej si rušit linku po zemřelém. Mě před rokem zemřel otec. Byl před tím čtyři měsíce v nemocnici, pevnou linku měl na sebe a po dobu pobytu v nemocnici jsem jí platil. Po úmrtí jsem volal na Telecom, že chci linku zrušit. Prý to nejde. Jak, nejde? Odhlásit může jen majitel a když zemřel, tak to zrušit nejde - jedině jim můžu přinést osobně (!) někam do Hradce (na to mám tak kdy!) notářsky ověřené potvrzení úmrtí - v té době jsem neměl ani úmrtní list, ten dorazil až po třech měsících. Ale jestli chci linku převést na sebe, to můžou udělat hned ::). Tak jsem jim ultimativně oznámil, že majitel linky zemřel a tudíž nemůže platit a ať si z linkou dělají co chtěj. Telefon jsem odpojil (aby náhodou někdo nezavolal). Každý měsíc chodí faktura, já na ní napíšu "Zpět - adresát zemřel" a hodím do schránky. Dodnes to číslo zvoní. Připadám si jak u blbejch. :))

To ja s našimi Slovenskými telekomunikáciami, Slovak Telecomom alebo T-Com, či ako sa ten fras volá nechcem mať nič spoločné. Reklamácia je u nich nemožná a všetko sa rieši cez Košice, ktoré odmietajú jednu reklamáciu po druhej. V Orange som už raz reklamoval, naťahovalo sa to pol roka (zabudli mi vrátiť uznanú sumu a tým sa to naťahovalo). Tak som dal urgenciu a prišlo mi ešte aj ospravedlnenie. Takže Orange u mňa zatiaľ boduje. U nás sú s pevnou linkou večné problémy. Budď príde neuveriteľná faktúra za Internet nejakému dedovi, ktorý sa vzápätí obesí alebo príde faktúra za audiotexové čísla, na ktoré nikto nevolal. Ani jedno nie je vyreklamovatelné. Ponúkajú možnosť blokovania audiotexových čísel, ale má to jeden háčik. Oni potom nadiktujú, čo treba aké kódy zadať do telefónu. Čiže si to zákazník zablokuje sám špeciálnym sieťovým kódom. Som zvedavý, ako dokáže na súde, keď mu taká faktúra príde opäť, že to mal zablokované. Oni sa budú snažiť sudcu presvedčiť tak, že on si to jednoducho zabudol zablokovať a hotovo. Pretože, on možno za to síce zaplatí a na faktúre to bude, ale blokovanie si musí zabezpečiť sám zákazník. No môžem osr*ť takú firemnú politiku. Ten Telekom, či ako sa ten fras teraz volá (firma sa volá Slovak Telecom a sieť T-Com, nejako mi to nejde do hlavy, lebo potom T-Mobile je tiež vlastníctvom Slovak Telecomu a teda jedna firma vlastní pozemnú aj mobilnú sieť, ak tomu rozumiem správne), ma vie vždy dokonale rozčúliť. V živote som pevnú linku nemal a nech mobily budú drahé ako chcú, ani ju mať nebudem.3-[

Já bych měl obavy, aby tě, jakožto dědice, netahali po soudech pro zaplacení dlužné částky (i s úroky, samozřejmě). V tomto státě je možné cokoliv:-?
Neřešilo by to převedení linky na sebe a následné odhlášení?

Edit: sorry, teď jsem dočetl reakci o patro výš.

Opravdu se stalo? To je jak ze špatnýho filmu. Zavolal bych na infolinku a požádal o kontakt na někoho z nadřízenejch, případně s dotazem jestli si takhle novej majitel představuje služby zákazníkům, prohodil bych něco o článku v novinách a to by bylo aby nebylo...

Pavel

Jo stalo. Dokonce mi nějaká baba z obchodního oddělení volala asi tak v únoru na mobil (nedostal jsem z ní, kde sebrala číslo) a proč se prej neplatí. Tak jsem jí to řekl a opět usoudila, že se s tím nedá nic dělat a jestli linku nechci přepsat na sebe. Když jsem jí poslal s linkou někam, tak to zakončila slovy: A vy to zaplatit nechcete? ::):-? Po ujištění, že nikoliv jsme se celkem přátelsky rozloučili.:))
//Edit: Na ifo lince ti číslo na nikoho nadřízeného nadají, ani nezavolají, prej to nesmějí - asi se ti nadřízení ukrývají před kletbama a nadávkama plebsu.

Ještě se připrav na minimálně 1 až 2 telefonáty od Telecomu, zda si to nechceš rozmyslet a jak je to vlastně úžasně výhodný oproti mobilnímu telefonu. Pokud máš aparát svůj, zůstává ti, dráty nervou. Přístroj se jen po měsíci umlčí. Jestli chceš, můžeš požádat o zrušení na zkoušku. Příchozí volání ti budou chodit a pokud nepožádáš o znovuzapojení do půl roka zmlkne rovněž.

(a je klid :-D)

Opravdu nechceme pevnou, máme doma všichni mobil a kromě mladšího bráchy máme všichni paušál, tak nač rvat ČTc další prachy za něco, co prakticky nepoužíváme, z pevné voláme minimálně a k nám volají asi tak dohromady 3 lidi, z toho jeden z mobilu, protože má T-blbaj s příplatkem k paušálu Pevná+ a tak je pro něj jednodušší volat k nám na pevnou, než někomu na mobil (a stejně si s ním píšeme na ICQ zadarmo). Za ty prachy co Telekomu nedáme, si pořídí mamina taky Pevná+ a bude volat na úřady za 1Kč/min a ještě to vyjde levnějc.
Telecom si může volat, jak je libo, stejně přes většinu dne není nikdo doma a když, nemaj argumenty na to nás přesvědčit.

Půl roku zachování pevné linky si klidně nechej. Dovolá se ti každý, navíc
můžeš volat na tísňová volání ( ne ovšem do místního nevěstince, zda mají volné slečny ) :))
Pak ti pevnou odpojí natrvalo, samozřejmě dráty budou pořád funkční, akorát se nevyhneš
přemlouvačným telefonátům a dopisům ve schránce. Mě silně oslovila nabídka ADSL
od Bluetone, kde neplatím za pevnou linku vůbec nic a telefonování přes ni je za lidovku.

main.php

Navíc jejich technická podpora je excelentní.