Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový vir - nevíte, co je to zač?

V úterý se k nám dostalo postupně asi pět počítačů luxusně zavirovaných:
Příznaky:
-nejde internet
-počítač nabíhá strašne pomalu do woken
-ve woknech někdy jede normálně někdy jako slimák
-icq padá na hubu, v nouzáku někdy jede
-ovládací panely, outlook express, vlastnosti sítě nejdou, zbytek spíš padá než jde
-pokud byl přítomen antivir avast tak nefunguje

Ani zaktualizovaný NOD / a strčení hdd do jiného pc/ nic nenašel. Nevíte někdo co je to zač a jak to DOBŘE odvirovat jinak než reinstalem /jen načisto - oprava přes instal.cd nešla/ ?

To je nějaký amaterský vir, IMHO. Protože začít tím, že vyřadím TCP/IP stack není pro následné použití PC jako zombie moc užitečné :-)

Jinak nevím, co se teď hodně šíří, zkus kouknout na stránky Symantecu, tam mívali žebříček top virů...

Taky jsem teď jeden takový měl. AVG v jiném PC našlo tuším newdot a nějaké další smetí v TEMPech a taky něco v System32, ale stejně to nepomohlo. Já to řešil reinstalací (aspoň si díky tomu zlegalizovali Windows a zvětšili RAM) a vytvořením účtu s právy User (+ samozřejmě další běžné zabezpečení).

Najednou ti dojde do kšeftu pět počítačů s podobnými příznaky...po přeinstalování OK. Microsoft sice v úterý aktualizace asi vydal ale ještě klolem třetí odpoledne nešli přes winupdate stáhnout. Navíc ty nové jsem tam všechny ve středu nasypal.Navíc i kdyby to bylo aktualizacemi tak se o tom průseru dávno ví8-)

Naprosto stejně se choval comp kdysi po nainstalování scr z adresy :

www.humus.ca

Nepomohlo naprosto nic a že jsem se snažil. Našel jsem ručně 3 nové bat
soubory ve složce Windows, navzájem se na sebe odkazující :
"if not find *.bat, then ... **.bat atd." Žádný problém nenašel
jakýkoli AV a pět antibreberkových programů, msconfig OK, win.ini taky :-/
Odmazal jsem baty a pohoda.